בני ברק: הרצאות וטיפולי הדגמה לגמלאיות

מטפלי מרפאת 'כללית רפואה משלימה' בבני ברק קיימו סדרת הרצאות וטיפולי הדגמה חווייתיים לגמלאיות במועדון גיל הזהב בבני ברק • כיצד לשנות הרגלי אכילה גרועים, איך ניתן באמצעות צמחי מרפא לעודד תהליכי ריפוי, הקלה במצבי עייפות, בעיות עור ועוד

תמונה להמחשה בלבד
תמונה להמחשה בלבד

עשרות גמלאיות עצמאיות תושבות בני ברק לקחו חלק בסדרת הרצאות וטיפולי הדגמה חווייתיים שקיימו מטפלי מרפאת 'כללית רפואה משלימה' בבני ברק, בשיתוף פעולה עם צוות בית גיל הזהב, מועדון הגמלאים בעיר.

סדרת ההרצאות נפתחה בהרצאתה של המטפלת ברפלקסולוגיה, נטורופתיה ועיסוי, רחל טל, שהסבירה לגמלאיות מהי הרפואה המשלימה? מה תפקידה עבור בני הגיל השלישי? כיצד ניתן לקדם את הבריאות הגופנית והנפשית באמצעות טיפולי הרפואה המשלימה? וכיצד בני הגיל השלישי יכולים ליישם את הרפואה הטבעית. בהמשך התקיימו הרצאות של המדקר, מנחם ראודור דורי, בנושא הדיקור הסיני והסיוע שלו בשמירה על אורח חיים בריא. בין היתר, דורי הסביר בהרצאתו מהו הדיקור? כיצד הוא עובד? השימוש שעושים בו ברחבי העולם ועוד. הגמלאיות הביעו התלהבות מהעובדה שהדיקור מסייע לירידה במשקל וניתן גם לטפל באמצעותו בגלי חום.

בהמשך הסדרה התקיימו הרצאות נוספות כגון הרצאתו של הרפלקסולוג, אריאל עוגן משולם, שסיפר כיצד ניתן להקל על פעילותן של מערכות שונות בגוף וכיצד רפלקסולוגיה מסייעת בהרפיית הגוף, הרגעתו, מפיגה מתחים ומאיצה את זרימת הדם. הרצאתה של המטפלת, מרינה נעים, שסיפרה על טכניקת הטיפול היפני, הסבירה מהו שיאצו, לאיזה איזון ניתן להגיע באמצעותו וכיצד ניתן לשפר באמצעותה את ההרגשה הכללית. הרצאתו של המטפל, אילן אמיתי, שהרצה אודות 'שיטת אלכסנדר' והדגים כיצד לעשות אותה בצורה נכונה, כיצד לקום מבלי לפגוע בברכיים ובאופן כללי, כיצד לאמץ מודעות ליציבה נכונה ולשינוי הרגלי תנועה שגויים שנרכשו במהלך החיים.

ההרצאה האחרונה בסדרה הייתה של הנטורופתית, רחל טל, תחת הכותרת 'להישאר צעיר לנצח', ובמהלכה היא הסבירה לנשים כיצד להקפיד על תזונה נכונה, כיצד לשנות הרגלי אכילה גרועים, איך ניתן באמצעות צמחי מרפא לעודד תהליכי ריפוי, הקלה במצבי עייפות, בעיות עור ועוד. במהלך כל ההרצאות קיבלו המשתתפים הדרכה אודות הטיפולים המתאימים לבני הגיל השלישי, קיבלו חומרי מידע מועילים ושי מתנת רשת מרפאות 'כללית רפואה משלימה'.

המנהלת האדמניסטרטיבית של מרפאת 'כללית רפואה משלימה' בבני ברק, מעיין סוויסה: "רשת מרפאות 'כללית רפואה משלימה' מקיימת מגוון פעילויות שנועדו להיטיב עם בריאותם של בני הגיל השלישי. אני מודה להנהלת בית גיל הזהב בבני ברק על שיתוף הפעולה ועל שאפשרה את קיומה של הפעילות המבורכת הזו ולאחראית המשמרת במרפאה, חיה נצר, שהייתה אחת מיוזמות הפעילות".

כללית רפואה משלימה, היא רשת המרפאות הגדולה והמובילה בישראל אשר הוקמה בשנת 1997 ומונה כיום 50 מרפאות בפריסה ארצית. הרשת מקיימת בסניפיה ברחבי ישראל ערבים בנושאים שונים הקשורים לתחומי הטיפול אותם מציעה הרשת ובין היתר, דיקור סיני (אקופונקטורה), שיאצו טווינא, רפלקסולוגיה, עיסוי רפואי הוליסטי, נטורופתיה, ביופידבק, היפנוזה, פרחי באך ועוד.

השארת תגובה