"הבנק הכי יעיל, משלם לעובדיו הכי פחות" • השביתה בבנק המזרחי

שביתת עובדי בנק מזרחי טפחות משלימה שבוע, הנהלת הבנק טוענת: רוב הסניפים פתוחים – הלקוחות אומרים: הסניפים קורסים

מזרחי טפחות
מזרחי טפחות

שביתת עובדי בנק מזרחי טפחות נמשכת כבר שבוע, בעוד בהנהלה אומרים כי רוב הסניפים פתוחים, הרי שברשתות החברתיות הולכות ומצטברות תלונות של לקוחות על אי קלבת שירות.

הלקוחות הזועמים טענו כלפי הבנק: "אתם מתבלבלים, זה הכסף שלנו נמצא אצלכם. כבר שבוע ללא כרטיסי אשראי כי הם מחכים לנו בבנק"

לקוחה אחרת התלוננה: "העסק שלי מפסיד כסף כבר שבוע בגללכם כי אין לי אפשרות להתנהל בחשבון, שלא לדבר על זה שאני תקועה בלי כסף. אם אפשוט רגל או אם יתבעו אותי בגללכם אני אתבע אתכם. פשוט שערורייה להפקיד את הכסף שלי בבנק ולקבל שירות דוחה שכזה".

בבנק הגיבו למתלוננים: "למרות החלטת הוועד, רוב עובדי מזרחי טפחות הגיעו לעבודה ומרבית הסניפים עובדים כרגיל"

הלקוחות המתלוננים סיפרו כי קיבלו פניה אישית מעובדי הבנק בבקשה למסור הודעה אישית עם פרטי קשר בהבטיחם מענה וטיפול בתלונה, אלא שהלקוחות מספרים כי גם זה ללא הועיל: "הם לא חוזרים לאף אחד, רק אומרים שנשאיר פרטים ולא חוזרים" .

אחת הלקוחות סיפרה על חחויותיה בסניף בימי השביתה כשהיא מתארת את מנהלי הסניף מתרוצצים להעניק שירות למאות לקוחות: "כאב לי הלב לראות את הסניף שלי קורס תחת עיניי בכל הזמן שקיבלתי שם שירות, הגיע הזמן שהעובדים שלכם יקבלו את מה שהם נלחמים עליו, וזה מגיע להם!"

ביום שני השבוע הודיע יו"ר ועדת הכספים ח״כ משה גפני (יהדות התורה) כי קיבל את פנייתו של ח״כ מיקי זהר (הליכוד), מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ויקיים בימים הקרובים דיון חירום בוועדה בנושא השביתה בבנק, וזאת למרות שהכנסת נמצאת בפגרה. "לא ייתכן שבנק המרוויח למעלה ממיליארד ש״ח בשנה ונחשב לבנק הכי יעיל בישראל משלם את השכר הכי נמוך במערכת הבנקאית ועובדיו אף נדרשים להשלמה לשכר המינימום, הגיע העת לעשות שינוי בגישה" אמר אז ח"כ זהר.

יו"ר ועד העובדים דניאל דהן בירך על קביעת הדיון ואמר: "קיום הדיון הדחוף בוועדת הכספים מוכיח שוב שהעושק השקרים והבריונות של הנהלת הבנק מטרידים לא רק את העובדים ואת בני משפחותיהם אלא גם את ציבור הלקוחות, את המשקיעים, את המחוקק ואת בנק ישראל. לדיון בוועדת הכספים יש חשיבות רבה ואני מקווה מאד שהוא יבהיר אחת ולתמיד להנהלה היהירה של הבנק שהיא לא יכולה להתעלם מהעובדים ולנהוג בהם כמו עבדים. העובדים הם הנכס היקר ביותר שיש לבנק וצריך לנהוג בהם בהתאם״.

ביום שישי במסגרת דיון בעתירה שהגיש ועד העובדים בטענה כי הנהלת החברה מאיימת על העובדים השובתים, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה ההנהלה לא תפנה לעובידם באופן פרטני אודות השתתפות בשביתה, ההנהלה תוכל לפנות באופן קולקטיבי לעובדי סניף או יחידה ספציפית בבקשה לקבל הודעה מראש על מי שמתכוון שלא להגיע לעבודה בשל השביתה – בידיעה כי אי הגעה לעבודה כרוכה באי קבלת שכר. מנגד, גם ועד העובדים לא יפעיל לחץ ולא יפנה לעובדים שבחרו שלא לשבות. העובדים לא יצולמו ולא יפורסמו כמי שנאותו או סירוב ליטול חלק בשביתה.

השארת תגובה