אזריה פנה לרמטכ"ל בבקשה להמתקת העונש – "רוצה לשקם את חיי"

אלאור אזריה פנה במכתב לרמטכ"ל בבקשה להמתקת עונש 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו -"לו ידעתי שעל גופו של המחבל לא היה מטען, לא הייתי יורה" – שפטל: "אלאור לא הביע חרטה"

אלאור אזריה
אלאור אזריה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שלושה ימים לאחר שבית הדין הצבאי לערעורים דחה את ערעורו של אלאור אזריה על הרשעתו בהריגה ועל גזר הדין שהשית עליו בית המשפט קמא, פנה החייל במכתב לרמטכ"ל בו הוא מבקש ממנו להתחשב בו ובמשפחתו ולהמתיק את עונשו בעבודות שרות.

במכתבו מתאר אזריה את התלאות והקשיים אותם עברה והתמודדה משפחתו מאז החלה הפרשה, כאשר אביו עבר אירוע לבבי שהצריך שיקום ארוך ומפרך ואמו שהגיעה למצב של תת תזונה ומטופלת בכדורים.

"אני אמור להמשיך את חיי עם כתם גדול של הרשעה בסעיף 'הריגה' אשר יפגע בי ולא יאפשר לי לעבוד בחסרות ממשלתיות – התחנכתי על אהבת המולדת ובטחונה, ייחלתי לשירות קרבי על מנת לתרום כמה שיותר למדינה", מציין אזריה במכתבו.

בהמשך הוא פונה לרמטכ"ל ומבהיר, כי "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו". הוא הדגיש, כי אין בכוונתו לערער לבית המשפט העליון ולערער על החלטת בית הדין לערעורים.

עו"ד יורם שפטל שייצג את אזריה בערכאת הערעור אמר, כי "ההחלטה שלא לערער התקבלה בעצה אחת איתי, אמשיך ללוות את אזריה, גם משפטית, ואלווה אותו לבית הסוהר. אלאור לא הביע חרטה וגם בדבריו הפומביים של הרמטכ"ל השבוע הוא לא התנה את העיון בבקשת ההמתקה בהבעת חרטה".

תגובה אחת
  1. שפטל צריך לדבר פחות..

השארת תגובה