חברון: ארגוני שמאל עותרים לבג"ץ נגד הצבת שלטי רחוב

דרך כרמית - התחברות לרחוב פסח חברוני (2)
דרך כרמית - התחברות לרחוב פסח חברוני (2)

ארגון השמאל הקיצוני 'רבנים למען זכויות אדם' מאיים בעתירה לבג"ץ נגד צה"ל לאחר שזה מסרב להסיר שלטים אותם הציבו 'ועד מחדשי היישוב היהודי בחברון' על מבנים שונים השייכים לערבים.

'ועד מחדשי היישוב היהודי בחברון' שהנו הגוף המוניציפלי של המתיישבים, החל באחרונה בפרויקט שילוט על מבנים, חנויות ורחובות נטושים בחברון בניהם גם כאלו הנמצאים בבעלות פלסטינית.

הארגון דורש להורות על הפסקת פרויקט השילוט בה החל הוועד ובכללם גם ברחוב המתקרא בפי הפלסטינים "רחוב השוהאדה" בטענה כי היוזמה מוחקת את הזהות הפלסטינית מחברון.

בעתירה שהוגשה לבג"ץ טוענים העותרים, כי "באופן שיטתי, ומתוך כוונת מכוון, מוחק "ועד מחדשי היישוב היהודי בחברון" את הזהות התרבותית הפלסטינית מרחוב השוהדא בחברון, ומחליף אותה בנרטיב המתואם לעמדתם של החברים בו. זאת תוך ניצול המציאות הכואבת שבה רוב רובה של האוכולוסיה הפלסטינית ברחוב ברחה מבתיה בשל ההגבלות החמורות שהוטלו עליהם על ידי כוחות הביטחון הישראלים".

העותרים דורשים צו ביניים במטרה למנוע מאנשי היישוב היהודי לשנות את המצב הקיים ולהשלים את פרויקט השילוט החדש של רחוב השוהדא, עד למועד הדיון שייקבע בבג"ץ.

לאחר שפניות הארגון לצה"ל נענו בסירוב נשלחה בימים האחרונים מכתב התרעה לפני נקיטת הליכים משפטיים. הארגון הפרו פלסטיני מאשים, כי "צה"ל מסרב לפעול נגד התופעה הנעשית ללא אישור הרשויות, ואף מסרב לאשר קיום פעילות עצמאית להסרת השלטים".

השארת תגובה