גפני: "אם 'טבע' לא תבוא לקראת העובדים – יש לנו כלים נוספים"

ועדת הכספים דנה היום בחרב הפיטורים המתרגש על מאות עובדי 'טבע' בישראל – בסיום הדיון דרש היו"ר מהחברה לדחות את פיטורי העובדים בשלושה חודשים בניסיון לגבש הבנות

משה גפני
משה גפני
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ועדת הכספים של הכנסת קיימה היום דיון על איומיה של ענקית התרופות 'טבע' לפטר כ- 350 עובדים המועסקים במרכזי החברה בישראל

במהלך הדיון דרשה הוועדה מדוד לוסטיג, מנהל התפעול של טבע בישראל שהשתתף אף הוא בישיבת הוועדה, כי החברה תואיל להודיע על דחיית הפיטורין בשלושה חודשים במטרה לבחון חלופות אחרות.

ח"כ רועי פולקמן אמר, כי השיח על פיטורין כמוהו על 'עריפת ראשים' איננה במקומה, "עלינו לבחון כיצד אננו מסייעים לחברה ולעובדים יחד, כאשר חלק מהעניין פה זה המשבר של החברה ואין ספק שפיטורי עובדים צריך להיות המוצא האחרון, אבל לא צריך להפוך את האירוע הזה למלחמה בין החברה לבין העובדים, האינטרס של כולם זה חיזוק החברה".

מנגד תקף ח"כ יוסי יונה את התנהלות החברה והאשים אותה בניצול לרעה של הטבות המס אותה היא קיבלה מהמדינה לאורך השנים. "טבע היא חברה מצליחה שקיבלה ומקבלת הטבות מס של למעלה מ-18 מיליארד שקל מהמדינה. חוק עידוד השקעות הון מגדיר במפורש מתן הטבות לחברות עבור עידוד הקמת מפעלים בפריפריה לטובת יצירת מקומות עבודה. טבע היא החברה שנהנית מהטבת המס הגדולה ביותר בחסות המדינה בעוד שהיא לא עומדת בדרישות החוק".

לדבריו, "עלינו לעמוד על מימוש שלטון החוק ולא לחשוש מתגובת נגד".

לסיום הדיון נענה דוד לוסטיג לבקשתו של ח"כ גפני לשוב לוועדה בתוך 3 ימים עם תשובה להתעת ח"כ רוזנטל להביא לדחייה של 3 חודשים בפיטורי העובדים.

גפני רמז בסוף הדיון, כי "אם התשובה להצעת ח"כ רוזנטל תהיה חיובית תהיינה תשבחות לטבע, אם לא, יש לנו כלים נוספים".

השארת תגובה