האכזבה: "רק אם נקבל מסר לחנינה מהרמטכ"ל נשקול שלא לערער שוב"

פרקליטו של אלאור אזריה עורך הדין יורם שפטל מגיב להפסד בערכאת הערעור ומתייחס לקריאתו של שר הביטחון שלא לפנות לערכאת ערעור נוספת ב'עליון' –

אלאור אזריה
אלאור אזריה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סניגורו של אלאור אזריה עורך הדיו יורם שפטל התייחס זמן קצר לאחר יציאתו מאולם בית המשפט לדחיית הערעור כמו גם לקריאתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן למשפחה, שלא לפנות לערכאת ערעור נוספת, אלא לפנות הישר להליך חנינה אצל הרמטכ"ל.

לדברי שפטל, הרי ששר הביטחון אביגדור ליברמן קרא למשפחה שלא להגיש ערעור וכי הרמטכ"ל גדי איזנקוט ישקול הקלה בעונשו, "כשיבואו ויאמרו לנו באופן רשמי שהרמטכ"ל ייתחשב באלאור, אנו נתייחס לכך".

שפטל התייחס לגופה של התוצאה המאכזבת מבחינתו, "יכולנו בקלות לומר כי 'עיקר טענות ההגנה נדחו בגלל כישלונות צוות ההגנה הקודמות', אך חרף כל אלה, על פי העובדות שהיו בפני השופט, הוא היה צריך להגיע לזיכוי".

מיד לאחר ההחלטה על דחיית הערעור, קרא שר הביטחון אביגדור ליברמן למשפחת אזריה שלא לפנות לערכאת ערעור נוספת לבית המשפט העליון, "אני מבקש ממשפחת אזריה לא להגיש ערעור נוסף ולפנות לרמטכ"ל בבקשת חנינה, אין לי ספק כי הרמטכ״ל יתחשב בכל הנסיבות הקשות ובהיותו חייל מצטיין".

השארת תגובה