חשיפת 'כל הזמן' • הרשקופ מודיע: "ארוץ ברשימה נפרדת"

חבר מועצת העיר יקי הרשקופ ל'קו עיתונות': "התכנית שלי היא להקים מפלגה המורכבת מאנשי עסקים ואנשי חינוך" • על ההבדל בינו לזיידה: "הוא מכוון לממורמרים"

כיכר היונים בביתר
כיכר היונים בביתר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר מועצת עיריית ביתר עילית ומחזיק תיק שפ"ע בעירייה, יקי הרשקופ, חשף בפני 'קו עיתונות' כי בכוונתו להקים מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות 2018 במקביל למפלגות החרדיות. הרשקופ, חבר בקואליציה של ראש העיר מאיר רובינשטיין, מכוון בעיקר לקהל הכלל חסידי – אלו אשר לא קיבלו נציג בעירייה.

"התכנית שלי היא להקים מפלגה המורכבת מאנשי עסקים ואנשי חינוך, אני מחפש אנשים חזקים ברשימה המעוניינים בשינוי ובעשיה ציבורית עבור כלל המגזרים בעיר". אומר הרשקופ ל'קו עיתונות'. לדבריו, קשריו עם ראש העיר רובינשטיין מצוינים, והוא אף קיבל את תמיכתו למהלך.

ומה יקרה ברגע שהרבנים יצאו נגדך ויאמרו לך, לחזור בך, מה תעשה? שאלנו. "אני חס ושלום לא אלך נגד רבנים, קודם כל אני הולך לאגד סביבי אנשים. אני מקווה מאוד שהאנשים האלו שיתאגדו סביבי יוכלו להיות כאלה שהם יתנו את המקום שלהם, בכדי שיקי הרשקופ ייצג אותם".

קהילת 'שלומי אמונים' בעיר ביתר עילית מהווה את הנתח הגדול ביותר מול 'דגל התורה' וש"ס אך גם היא מורכבת מכמה עשרות קהילות, מתוכן מיוצגות בעירייה רק החסידויות הגדולות, ולדברי הרשקופ יש קהילות שמרגישות מקופחות ואליהן הוא מתכוון לפנות. לדבריו, היותו חב"דניק לא מחייב בהכרח לטעון כי הוא מייצג את חסידות חב"ד והוא אינו 'נציג מטעם'.

גם מנחם זיידה, יו"ר האופוזיציה הנוכחי בביתר, הודיע כי יתמודד בבחירות הבאות לראשות ולמועצה. אך לדברי הרשקופ, זיידה "מכוון לממורמרים". הרשקופ מבהיר: "אני לא הולך עם הממורמרים אלא עם אנשים אופטימיים המעוניינים לעשות טוב לביתר".

השארת תגובה