בית המכפלה: "מקווים שמנדלבליט יפעל בהתאם להנחיותיו שניתנו בטרם מונה לכהן בתפקיד"

עורך הדין דורון ניר-צבי המייצג את המשפחות שרכשו את 'בית המכפלה', מביע תקווה כי מנדלבליט המוכר כמומחה למשפט הבינלאומי – יפעל בהתאם להנחיותיו שניתנו לפני שמונה לכהן בתפקיד היועץ

בית_המכפלה_בחברון.jpeg
בית_המכפלה_בחברון.jpeg

על רקע פלישתם אמש של רוכשי 'בית המכפלה' בחברון והכרזה על המבנה כעל שטח צבאי סגור, הביע היום עורך הדין דורון ניר-צבי המייצג את המשפחות שרכשו את הבנין, כי הוא מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ינהג בנידון כפי ויכריע ברוח המשפטית אותה הנחה את הרוכשים לפני כשנתיים, בעודו מכהן כמזכיר הממשלה.

"אנו תקווה כי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט יעמוד בדבריו ויאפשר למשפחות בית המכפלה להשאר בביתן" כך עו"ד ניר-צבי.

לדבריו, כיום כבר ברור וידוע לכלל הגורמים הממשלתיים כי הבתים אכן נרכשו כדת וכדין, ושלמרות זאת בחר המנהל האזרחי בצורה שערורייתית, פעם אחר פעם לעכב את קבלת היתר העסקה- פרוצדורה מנהלית פשוטה.

לדבריו, "ביצענו את רכישת הבניין לפני חמש שנים, חודשים ספורים לאחר מכן דחה המנהל האזרחי את בקשתנו להיתר העסקה ולכן הגשנו ערר כנגד ההחלטה. למרות שזכינו בערר , לא ניתן היתר אכלוס לבית עד לאחר הירצחו של החייל גל קובי הי"ד".

"אני מציין את טענתו של היועץ המשפטי לממשלה , אביחי מנדלבליט ומזכיר כי בתקופה שבה כיהן כמזכיר הממשלה הוא ציין מפורשות כי אין כל צורך ברישום של הבניין בטאבו וכי היתר העסקה מספיק מבחינה משפטית לשם אכלוסו. כולי תקווה שמנדלבליט יהיה מספיק אמיץ שלא לחזור בו מדבריו גם כיום כשהוא משמש כיועץ המשפטי לממשלה.

השארת תגובה