חוק הצהרונים אושר סופית: "צעד משמעותי בהשלמת תכנית נטו משפחה"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שלישית את "חוק הצהרונים" שיגביל, כבר מתחילת שנת הלימודים הקרובה, את מחירי הצהרונים • השר כחלון שנמצא כעת בעיצומו של ביקור רשמי בוושינגטון שיגר סרטון ובו הוא מברך על החוק החברתי • צפו

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק של חה"כ יפעת שאשא ביטון מ'כולנו' שמגביל את מחירי הצהרונים. החוק החדש מסדיר את תנאי הרישוי, הסדרי הפיקוח והבקרה על הצהרונים, ובכלל זאת, גם את המחיר המירבי שייגבה עבור צהרון. החוק ייכנס לתוקף בצהרונים הציבוריים כבר בשנת הלימודים הקרובה ויישומו בגנים המוגדרים כ"מוכר שאינו רשמי" יידחה בשנה.

על פי החוק שעבר, מחירי הצהרונים יהיו בין 300 ל-785 ש"ח לאחר סבסוד, על פי המסלול שהיישוב בוחר ובאשכול הסוציואקונומי. כיום מחירי צהרונים חוצים קו האלף שקלים. בעקבות סבסוד הצהרונים ב'נטו משפחה' יחסכו משפחות אלפי שקלים מדי שנה על צהרונים.

ח"כ יפעת שאשא ביטון, יוזמת החוק אמרה עם אישור החוק כי"החוק מהווה בשורה אמיתית עבור הורים צעירים לילדים קטנים, שקורסים תחת הנטל ונעזרים לרוב בהוריהם המבוגרים. מנגנוני הפיקוח והבקרה שקיימים בחוק והמתווה לסבסוד הצהרונים במסגרת 'נטו משפחה' של השר כחלון הם תולדה של אינספור מפגשים במהלך תקופה לא מבוטלת עם השותפים לגיבושם. הללו ישימו סוף לעושק המחירים ולהפקרות הקיימת בתחום, ויעניקו לאותן משפחות שקט נפשי ואוויר לנשימה, תוך שמירה על מסגרות איכותיות. מצבם הכלכלי של ההורים ישתפר והם ירגישו הפחתה משמעותית ביוקר המחיה כבר בזמן הקרוב.

שר האוצר, משה כחלון, שיזם את החוק ושוהה כעת בביקור רשמי ראשון בוושינגטון בירך על אישורה של החוק ואמר כי "מדובר בבשורה של אלפי שקלים בשנה למשפחות בשנים הכי קשות להן כלכלית. בדיוק בשנים האלו הן צריכות את עזרת המדינה. הגיע הזמן שהמשפחות הצעירות גם יקבלו מהמדינה ולא רק יתנו. חוק הצהרונים הוא צעד משמעותי בהשלמת תכנית 'נטו משפחה'. הילדים יקבלו צהרונים טובים ואיכותיים רק במחירים שפויים."

השארת תגובה