בסיוע ממשלתי: עיריית לוד יוצאת למבצע מיוחד לפינוי מצבורי פסולת והאכיפה תתוגבר

עיריית לוד הודיעה השבוע כי העירייה יוצאת למבצע מיוחד במסגרתו יתוגבר האכיפה על פינוי הפסולת בעיר ועל מצבורי הפסולת שהוקמו • המבצע המיוחד, פרי שיתוף פעולה מיוחד עם המשרד להגנת הסביבה והשר אלקין שסייר לאחרונה בעיר

השר להגנת הסביבה בפגישת עבודה עם ראש העיר לוד
השר להגנת הסביבה בפגישת עבודה עם ראש העיר לוד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במפגש מיוחד בה השתתפו בכירי עיריית לוד, סגני ראש העיר יוסי הרוש ומאיר אסולין, וחברי מועצת העיר רפי קטאשווילי, המשנה לראש העיר, ליאה שטיינברג מחזיקת תיק איכות סביבה, ומשה בונפיל מחזיק תיק התפעול ושיפור חזות העיר, סקר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, בפני השר להגנת הסביבה, חה"כ זאב אלקין, על התמורות הרבות שחלו בעיר בשלוש וחצי השנים האחרונות, והציג בפניו את בקשות העירייה לסיוע המשרד להגנת הסביבה, בדגש על המאבק הנחוש והבלתי מתפשר שמנהלת העירייה כנגד עברייני פסולת בנייה ופסולת פיראטית בעיר. בתוך כך ביקש ראש העיר סיוע בתקציבים לצורך פינוי מצבורי פסולת בעיר, בעיקר בשכונות הערביות וסיוע באכיפה, לרבות השתתפות המשרד במימון אמצעים טכנולוגיים ושת"פ עם הסיירת הירוקה של המשרד.

כמו כן הציג ראש העיר בקשה לסיוע בתכנון והקמת מתקן אזורי לטיפול בפסולת לסוגיה עבור לוד-רמלה והמועצות האזוריות השכנות, והקמת פארקי מחזור שכונתיים המשלבים בתוכם פעילות לילדים ובני נוער המדגישים מסרים סביבתיים כגון אחריות למרחב הציבורי, הפרדת פסולת במקור, שמירת משאבי הטבע וכד'.

השר אלקין ציין בדבריו כי הוא מוביל חקיקה אשר תביא לשינוי דרמטי בכל הקשור לפינוי מצבורי פסולת ואכיפה מסיבית כנגד התופעה, וכי משרדו יוביל מבצע ארצי רחב היקף בשיתוף הרשויות המקומיות, תוך התחשבות במצב קיים בכל רשות, בהיקף התופעה וביכולתן התקציבית, כך שלוד תזכה לתגבור תקציבי משמעותי בנושא ולסיוע נרחב.

ראש העיר הודה לשר על ביקורו, וכן לחברת המועצה ליאה שטיינברג, מחזיקת תיק איכות הסביבה שהכינה יחד עם מח' איכות הסביבה בעירייה את תכני הביקור. "אנחנו רוצים להטמיע בלוד את הערך 'עושים שלום עם הסביבה', בשאיפה להגביר את המודעות הסביבתית המהווה את אחד הגורמים החשובים המקדמים את איכות החיים של הקהילה והפרט, תוך שיתוף התושבים בכל הקשור להתייחסות הציבור לניקיון השטחים הציבוריים וסביבת מגוריהם הקרובה".

השארת תגובה