פירות קפואים ושייקים • איך עושים את זה נכון?

אין כמו פירות הקיץ המתוקים להכנת שייקים מזינים וטעימים • דוכני מיצים פזורים בכל פינה, ונראה כי כולם עסוקים בהכנת שייקים ביתיים מלאי בריאות • המבחר בשווקים גדול ולנו לא נותר אלא לבחור, לקנות ולמלא את המקרר שלנו • אז איך אפשר להאריך את חיי הפירות? האם אפשר להקפיא את הפירות ואיך עושים את זה נכון?

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הקיץ הוא זמן מצוין לצריכת פירות טריים. אין כמו פירות קיץ טעמים ומתוקים. המבחר גדול והאפשרויות לשימוש בפירות רבות ומגוונות. אפשר גם להקפיא את הפירות ולשמור על ערכם התזונתי אך צריך לדעת איך עושים את זה נכון.

כיום יש מגוון גדול מאד של פירות וירקות, בפרט פירות מיובאים, אשר זמינים לנו לאכילה בכל עונות השנה בשל טכנולוגיות של ייבוש והקפאה אשר שומרים על איכות וטריות המוצרים. בארץ מרבית הפירות נשלחים להקפאה מיד לאחר קטיפתם במצב האידאלי מבחינת טריות ובשלות, ולכן בעת הפשרתם כמעט ולא נבחין בתהליך שעברו. "ירק שנקטף בדיוק בזמן המתאים ונשמר בטמפרטורה מתאימה שומר על איכותו וצורתו", אומרת יערה סיטבון, תזונאית הבית בקבוצת הולמס פלייס.

אך אל לנו לטעות, מסבירה יערה, נדרש להבדיל בין הקפאה ביתית לבין הקפאה שנעשתה במפעל בצורה מבוקרת יותר. אם הם הוקפאו במפעל והגיעו אלינו בנוחות בשקית קנויה, אז האיכות שלהם, בעיקר בבישול ואפייה תהיה דומה מאוד לטרי. הקפאה אינה הופכת את המזון לסטרילי, הקור הקיצוני פשוט מעכב גדילת מיקרואורגניזמים ומאט את השינויים הכימיים הטבעיים המתרחשים במזון ומשפיעים על האיכות שלו ועל הנראות-  מה שמונע את השחרת הפרי.

חשוב להדגיש, כי פרי טרי ובשל הוא הצורה העדיפה לצריכת פירות, מרגע שהם בשלים הם בשיאם ושום הקפאה לא תהפוך אותם ליותר טובים. ההקפאה מסייעת לשימור והארכת חיי המדף.

בפירות וירקות עובד הכלל: "ככל שהפרי מכיל פחות מים כך איכותו לאחר ההקפאה תהיה טובה יותר". ולכן לדוגמא: בננות, תפוחים, תותים, תמרים ואננס בהקפאה ללא הקליפה יחזיקו זמן רב במקפיא ונוכל להכין מהם שייק לימות הקיץ החמים מדי יום ביומו. להקפיא את השייק עצמו יפעל בצורה הפוכה ויפרק את השייק לגורמים עד שיהיה בלתי אכיל.

סיטבון מעניקה לנו טיפ קטן לשמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה וממליצה להקפיא דובדבנים וענבים –כדי לקבל סוכריות קיץ מושלמות, מה גם שבגלל שהם קפואות אנו אוכלים כמות קטנה יותר. להבדיל מאבטיח המכיל כמות גדולה של מים ואז כשהוא יופשר הוא יהיה רך ספוגי עד בלתי אכיל.

אז איך עושים את זה נכון?

עודד גדע, מנהל תפעול של חטיבת הסחר ב"אלקטרה" מסביר כי "כאשר מדובר במקפיא העומד בפני עצמו, הוא אמור לתת מענה של טמפרטורה אחידה בכל דפנותיו ולכן אין משמעות למיקום האחסון של המוצרים בתוכו, אך כאשר מדובר במקפיא שבמקרר, לא כל נקודה טובה לאחסן כל מזון. הדלת למשל, אינה מומלצת לאחסון מזונות לטווח הרחוק, כיוון שהפתיחה והסגירה התכופות משנות את הטמפרטורה. תהליך זה אמנם לא יביא להפשרה, אך הוא עשוי להאט את ההקפאה ולגרום לתהליך של היווצרות גבישי קרח גדולים יותר בתוך המזון ולפגוע בשלמותו. את המזון המיועד להקפאה ארוכת טווח יש לאחסן בירכתי המקפיא ואילו בקדמתו ובדלת יש להחזיק מוצרים המיועדים לשימוש קרוב".

גדע מציין כי "כאשר אנחנו מקפיאים פירות עדיף להכין אותם לאכילה או לטחינה כבר לפני ההקפאה: לקלף, לגלען ולחתוך לגודל אחיד כדי שכאשר נוציא אותם כבר יהיו זמינים לשימוש. דבר נוסף, אם אנחנו מחליטים לשטוף את הפרי לפני ההקפאה, אין להשאיר עליו עודפי מים בכניסה למקפיא מאחר והמים קופאים על פני הפרי בצורה שמשאירה נזק כשמפשירים אותו. מומלץ להקפיא מוצרים בתוך קופסא אטומה שתגן עליהם לבל יספגו ריחות ודבקות בין פריטים שונים.

כמו כן, בזמן הפסקת חשמל, אל לנו לדאוג מאחר ומקפיא ממוצע אמור לשמור על המזון קפוא למספר שעות במידה ולא פתחנו את דלת המקפיא".

תגובה אחת
  1. שואל שאלה ולא מקבל תשובה ברורה
    אני רוצה לסחוט מיץ פרות ולהקפיא בפריזר
    רוצה להכין שייקים ולהקפיא כנ"ל
    אפשרי
    היש אבוד ערך תזונתי

השארת תגובה