השרה רגב: "לגלאים אפקט התרעתי" השר גלנט: "הצבת המגנומטרים היתה שגיאה"

יחימוביץ': "מוטב מאוחר מאשר בכלל לא". סמוטריץ': "הורדת המגנומטרים – התקפלות וכניעה לטרור". צעירי הליכוד: החלטת הקבינט להסרת המגנומטרים – מצערת ומאכזבת.

המגנומטר |  צילום: דוברות המשטרה
המגנומטר | צילום: דוברות המשטרה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חבר הקבינט המדיני בטחוני, השר יואגב גלנט אומר כי הצבת המגנומטרים בכניסות להר הבית היתה שגיאה. "ברור שמבחינת ספיגה לא ניתן להעביר עשרות אלפי אנשים שלא מוכנים לשתף פעולה דרך מגנומטרים, זה היה ברור מלכתחילה. נעשו שגיאות. מה שחשוב הוא שאנחנו נושאים באחריות קולקטיבית".

גינוי בליכוד להחלטת הקבינט: שרת התרבות, מירי רגב, יצאה נגד ההחלטה וקראה להשארת גלאי המתכות בשערים: "החלטת הקבינט אתמול היא החלטה מצערת. לא צריך להיות מומחה בביטחון כדי להבין שלגלאי המתכות יש אפקט התרעתי וביטחוני".

ח"כ בצלאל סמומטריץ' יצא נגד הסרת גלאי המתכות בהר הבית. "ההנהגה התקפלה וסיפקה ניצחון לטרור ולאלימות", מסר. "כעת הערבים מבינים שטבח במשפחה יהודי היה כדאי, ויכול לקפל אותנו. נשלם חלילה בדם רב על החולשה שהפגינה ההנהגה היום".

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) כינתה הבוקר את החלטת הקבינט בשבוע שעבר להציב שערי בידוק מגנטיים בכניסות להר הבית "החלטה סבירה לשעתה שבדיעבד התגלתה כשגיאה". לדברי יחימוביץ' "חבל שההחלטה לא תוקנה מיד כשנזקה התברר, אבל מוטב מאוחר מאשר בכלל לא".

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) קרא לשרי הממשלה להתנצל בפני שב"כ על ההאשמות כלפי הארגון בשל התנגדותו להצבת שערי הבידוק המגנטיים בכניסות להר הבית ואמר כי "שבוע של דמים היה יכול להימנע". מרגלית ציין כי הארגון שחלק מהשרים כינו "הזוי" אף "קיבל את המושכות וסיים את המשבר מול ירדן", לאחר שאמש הושבו עובדי השגרירות בעמאן. "הלילה אותה ממשלה קיבלה גם המלצתו להסיר המגנומטרים. אז מי פה ההזוי? ממשלת ישראל שיצרה כאן משבר עולמי עם נפיצות דתית או שירות הבטחון הכללי שחילץ אותם ואותנו מתסבוכת אזורית אלימה?", הוסיף

צעירי הליכוד פירסמו תגובה להחלטת הקבינט. "אנו מביעים שאט נפש על החלטת חברי הקבינט אמש להסיר את המגנומטרים בכניסות להר הבית. צעד זה משדר חולשה אל מול ההסתה הפרועה והטרור שהופעל נגד מדינת ישראל ואזרחיה. אנו מצפים ממנהיגי מפלגת הליכוד לעמוד בנחישות אל מול הטרור ובד בבד לשמור על ריבונותה של ישראל בירושלים בכלל ובהר הבית בפרט. הכניעה לירדנים ולאנשי הוואקף שלא פסקו מלהסית ולשקר בשבועיים האחרונים מצערת ומאכזבת", לשון התגובה.

השארת תגובה