לא רק המגנומטרים – גם המצלמות שהוצבו בהר הבית הוסרו

ראש הממשלה בנימין נתניהו סופג מהלומה ציבורית מימין ומשמאל ונתפס כמי שתדמיתו הביטחונית נסדקה – השרים בנט, שקד ואלקין הצביעו נגד הסרת המגנומטרים – בליכוד זועמים

המגנומטר |  צילום: דוברות המשטרה
המגנומטר | צילום: דוברות המשטרה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הקבינט המדיני ביטחוני שהתכנס הלילה וקיבל החלטה על הסרת המגנומטרים, החליט גם על הסרת מצלמות האבטחה שהותקנו בימים האחרונים בהר הבית ומבואותיה.

לפי הדיווח, ההחלטה שהתקבלה היא כי המגנומטרים יוסרו באופן מיידי כך גם המצלמות, כאשר ישראל תרכוש מערכת אבטחה מתקדמת המבוססת על מצלמות אבטחה מתקדמות המסוגלות לזהות תווי פנים וכן תנועות חריגות בבני אדם כאשר אלו יותקנו רק בעוד כחצי שנה.

המדובר במערכת מתקדמת המיוצרת בחו"ל ונושאת את השם "עיר בטוחה", כאשר העלות הכוללת שלה נע באזור מאה מיליון שקלים.

חברי כנסת ושרים מהליכוד מביעים אכזבה לנוכח החלטת הקבינט על הסרת גלאי המתכות, השרה רגב אמרה כי מדובר בהחלטה 'מצערת', וכי "לא צריך להיות מומחה בביטחון כדי לדעת שלמגנומטר יש אפקט התרעתי וביטחוני".

גם סגנית שר החוץ חברת הכנסת חוטובלי הביעה אכזבה מההחלטה במיוחד לנוכח העובדה כי לפי ההחלטה בקבינט הרי שלמשך חצי השנה הקרובה לא יינתן כל מענה הגנתי לציבור העולם להר הבית.

תגובה אחת
  1. ברצוני להביע את אכזבתי מאוזלת יד ורפיסות מול אוייב מבית ובחוץ הלו רצחו כאן ואנחנו עוד נותנים לחי שניה מדיניות רופסת מה זה אם לא עידוד אנחנו בעלי הבית פה בישראל ויפה שעה קודם שנתעורר ונפעל לפי ראות עיננו ומה שטוב לנו הרי אנחנוו עם לבדד ישכון ובמרצחים לא נתחשב תודה

השארת תגובה