כרטיסי אשראי כאל – העמלה על רכישות במט"ח מתייקרת

כרטיס אשראי (אילוסטרציה)
כרטיס אשראי (אילוסטרציה)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חברת כרטיסי האשראי כאל מעלה את העמלה על עסקאות במט"ח בשיעור של 12%. העמלה היתה 2.5% ותעלה ל-2.8% – זה המון. אתם נוסעים לחו"ל ומשתמשים באשראי ורכשתם מוצרים ב-1 אלף דולר, העמלה שלכם היא 28 דולר. אפשר לחסוך בעמלה הזו והרבה – ראשית, אפשר להצטייד במזומנים (דולרים), ואם זו הבחירה שלכם אז תעשו סקר שוק, כנראה שתקבלו ש"בחנויות המרת המטבע" (ציינגים) תקבלו את השער הטוב ביותר והעמה הנמוכה ביותר.

שנית אפשר להצטייד בכרטיס אשראי חיצוני שעמלת המרה בו נמוכה במיוחד – בכרטיס פיוניר העמלות בכלל ועמלות ההמרה בפרט נמוכות מאוד. אפשר גם להשתמש בהמחאות נוסעים (אבל הן מבטאות עמלה – צריך להתמקח עם הבנק).

מנגד, תוזיל כאל את העמלה על משיכת מזומן בחו"ל מ-3.85% ל-3.5%. השינויים ייכנסו לתוקף באוגוסט.

ולמה ההתייקרות? בכאל מסבירים כי נרשמה התייקרות בעלויות התפעול השונות, וזה מחייב התאמה של עמלת ההמרה כלפי מעלה. העלייה הזו כוללת את כל סוגי הכרטיסים של החברה, לרבות הכרטיסים העסקיים. בפועל, כאל מספקת כרטיסים למועדונים מסוימים עם הנחה על המרת מט"ח, אפילו בעמלה של 1.5% אך גם במקרה זה העמלה תעלה באותו השיעור לכ-1.7% ואף יותר.

במקביל דיווחה כאל כי החל מחודש ספטמבר ישתנה מודל ביטוח נסיעות בחינם שמעניק כרטיס האשראי לכלל הלקוחות. בעקבות שינויים שהחיל הפיקוח על הביטוח ויכנסו לתוקף בתחילת ספטמבר, החברה תציע ביטוח (באמצעות המבטחת – חברת הראל) חינם למשך 5 ימים (פחות מבעבר). זאת הביטוח ישודרג ויעניק כיסוי נרחב יותר מאשר כיום.

השארת תגובה