קושנר בסנאט: "הפגישה עם הרוסים? בזבוז זמן"

שעות לפני השימוע הצפוי בסנאט מפרסם ג'ארד קושנר תצהיר, בו הוא מפריך אחת לאחת את הטענות בדבר מעורבות או קשר בלתי חוקי עם ממשל חיצוני לאורך קמפיין הבחירות

ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא טראמפ החשוד בניהול קשרים לא חוקיים עם גורמים המקורבים לקרמלין במטרה להשפיע על תוצאות הבחירות לנשיאות, צפוי לעמוד במהלך היום לשימוע בפני חברי ועדת המודיעין של הסנאט ולהשיב לשאלות אותם יטיחו לעברו חברי הסנאט דמוקרטים ורפובליקנים כאחד.

שעות אחדות טרם התייצבותו, מפרסם קושנר 'מזכר' ארוך ומפורט, בו הוא מתייחס בפירוט רב להאשמות נגדו ומציין אחת לאחת את טענותיו וגרסאותיו לדברים.

הקו הכללי והמנחה אותו מבקש קושנר להציג, הוא כי מעולם לא שיתף פעולה עם הרוסים, והיה אם נפגש בעבר עם גורמים הקשורים לממשל הרוסי, הרי שהדבר נעשה בפומבי כך שכלל הטענות והאשמות כי ניהל לכאורה מסכת של 'קשרים' חסויים ומפוקפקים עם גורמים אלו דינן להידחות על אתר.

"מעולם לא שיתפתי פעולה עם ממשלה זרה ואיני מכיר אף אחד שנהג כך, מעולם לא ניהלתי מגעים לא חוקיים ואף לא הסתמכתי על קרנות רוסיות על מנת לממן פעילות עסקית במגזר הפרטי". כך קושנר בתצהיר שפרסם.

בהמשך דבריו מתייחס ג'ארד קושנר להאשמות מהשבועות האחרונים בהן נטען כי השתתף יחד עם בנו של הנשיא בפגישה מצומצמת בה נטלה חלק עורכת דין מטעם הקרמלין והשיב כי מדובר בפגישה שהייתה "בזבוז של זמן" כהגדרתו.

"לדבריו, כעבור 10 דקות מאז החלה הפגישה, שלחתי מייל לעוזרת שלי מתוך הפגישה וביקשתי ממנה שתואיל להתקשר אלי במייד וזאת מאחר ומדובר היה ב"בזבוז זמן של פגישה".

הוא הוסיף וציין, כי המסמכים שיספק ויציג בפני חברי הסנאט, "מוכיחים כי לאורך קמפיין הבחירות, השתתפתי באולי ארבעה מגעים עם נציגים רוסיים מתוך אלפי פגישות שניהלתי במהלך קמפיין הבחירות כאשר ברור שלאף אחת מהן לא הייתה השפעה על מערכת הבחירות".

השארת תגובה