השחיתות בבית היהודי: "לפתוח בחקירת משטרה"

ח"כ סתיו שפיר מהעבודה פנתה הבוקר למפכ"ל בבקשה לפתוח בחקירה בנוגע לכספים בהיקף של עשרות מיליונים, שלטענתה מועברים לעמותות פרטיות של הבית היהודי: "כספי משלמי המיסים בישראל הוא לא הפקר" ■ יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין, המתמודד בפריימריס בבית היהודי הגיב:"ראוי שתדרוש מיו"ר מפלגתה בוז'י הרצוג לספר את כל מה שלא סיפר לחוקרי המשטרה"

הקמפיין של סתיו שפיר
הקמפיין של סתיו שפיר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ח"כ סתיו שפיר (העבודה), פנתה הבוקר למפכ"ל המשטרה בבקשה לפתוח בבדיקה מקיפה של העברות הכספים לעמותות פרטיות של "הבית היהודי" בשנתיים האחרונות. לטענתה, לפני כשנה הגיעו לידה פרוטוקולים ולפיהם הועברו 148 מיליון שקלים לעמותות פרטיות ובהן מועצת יש"ע, תוך שימוש ברשויות מקומיות כצינור להעברת כספים תחת הכותרת "מענק ביטחוני" תוך הטעיית חברי הכנסת.

"תופעה זו מזכירה במובנים רבים את התופעות הנחקרות בימים אלו בנוגע להעברות פסולות של כספי ציבור לידי עמותות פרטיות ושימוש בגופים שונים כצינורות להעברת כספים למטרות פסולות", כותבת שפיר ומוסיפה כי לאור פרשת ישראל ביתנו, יש לחקור את כל המעורבים בהסכם העברת הכספים, כולל ראשי הרשויות הרלוונטיות, ראשי מועצת יש"ע בין השנים  2009-­ 2014 ואת הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים בשנים הללו.

"בכל יום נפתחות עוד חקירות על נבחרי ציבור שעושים שימוש בכספי ציבור למטרות פרטיות ופוליטיות", הוסיפה שפיר. "רק בירור יסודי של החשדות יעביר מסר ברור לפוליטיקאים ולציבור הישראלי כולו, כי כספי משלמי המיסים בישראל הם לא הפקר. הכסף שלנו צריך להגיע לחינוך ולרווחה, לא למקורבים לשלטון. שיטת ישראל ביתנו מתחילה בוועדת הכספים, כשמיליארדי שקלים מכספי הציבור מועברים בחשאי ליעדים נסתרים ללא דיווח וללא פיקוח".

"שנסגור את ההקלטה עכשיו?"

"הסיפור הבא נשמע אולי כמו עלילה של סרט מאפיה – אבל הוא אמיתי לחלוטין ומוכיח, שוב, שחייבים לתקן את השיטה המושחתת שבה מנהלת הממשלה את הכסף שלנו.

"כל שנה מאז 2010 מעבירה הממשלה למועצות המקומיות ביהודה ושומרון בין 36 מיליון ל-40 מיליון שקל כפיצוי על הקפאת בנייה חלקית, שהחלה ונגמרה ב-2009. לכאורה הרעיון הוא לפצות את הרשויות בשטחים על ארנונה שלא נגבתה מבתים שלא נבנו לפני חמש שנים. כדי שהרעיון המוזר הזה לא יעורר שאלות מיותרות מצד חברי הכנסת, נתן משרד האוצר למענק הייחודי את השם הציני "מענק ביטחוני לאור הקפאת הבנייה". לכסף לא היה שום קשר לביטחון.

"במשך שנים הוזרמו בצורה הזו 148 מיליון שקל מהקופה הציבורית למועצות. למה להמשיך לתת פיצויים על הקפאה שנגמרה בסוף העשור הקודם? מדוע מועצות אחרות בארץ לא מקבלות פיצויים על עיכובים וחסמי בנייה? כרגיל, בוועדת הכספים לא מאמינים שלציבור מגיע לדעת לאן מגיעים כספי המסים שלו: האוצר דרש, הח"כים הצביעו בעד – והכסף עבר.

"בינואר השנה הייתי שותפה לחשיפת היעד האמיתי של המענק המסתורי. התעלומה נפתרה בעזרת פרוטוקול של המועצה המקומית אפרת, שנחשף בחדשות 2. כבר בתחילת הישיבה מופיע המשפט: "שנסגור את ההקלטה עכשיו?". שאר הטקסט מדהים לא פחות. מסתבר שגורם בכיר בממשלת נתניהו סגר עם המועצות המקומיות דיל סודי: הן מקבלות את פיצויי ההקפאה – אך ורק בתנאי שהן מעבירות אותם הלאה לתקציב של עמותת הימין הפרטית, מועצת יש"ע. בתמורה לכך שהן מסכימות לשמש כצינור חשאי להזרמת כסף ציבורי, יזכו המועצות לגזור קופון ולשמור אצלן 20% מהסכום. דמי מעבר, אם תרצו. מועצות שיסרבו לתנאים של עסקת הצללים הזו – לא יקבלו את מענק ההקפאה.

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין, המתמודד בפריימריס בבית היהודי הגיב לדברים ואמר: "הצביעות של ח"כ סתיו שפיר עוברת כל גבול. לפני שהיא דורשת חקירה על סיפורי בדים לצרכי פריימריז, ראוי שתדרוש מיו"ר מפלגתה בוז'י הרצוג לספר את כל מה שלא סיפר לחוקרי המשטרה. כיום כשכבר חלה כבר התיישנות על עמותות הקש שהפעיל לכאורה בוז'י, ראוי שיספר לסתיו ולכל הציבור לשם מה הקים את העמותות, מי תרם להן, ובעיקר על מי ניסה להגן כששתק בחקירה".

לטענתו, ח"כ שפיר מנצלת היטב את זכות הדיבור לעומת ראש מפלגתה שניצל ועדיין מנצל את זכות השתיקה.

באיחור של יותר מידי שנים בוז'י חייב דין וחשבון לציבור. "אם לסתיו אין את מספר הטלפון שלו כדי לדרוש זאת ממנו, אשמח לתת לה".

תגובה אחת
  1. לא מאמין שבוז'י הרצוג נותן לסתיו שפיר חופש ודמוקרטיה שסתיו שפיר בוגדת בנו (בעם ישראל והיהודי, ביהודים ישראלים וכשרים) ובאדמת ארץ ישראל היהודית שלנו (של היהודים הישראלים וכשרים) בצורה הכי מנוולת וחמורה, מופרעת והכי לא שפויה, מפוקפקת שאין כמותה עם ערבי מוסלמי שהוא קרוב משפחה של חנין זועבי. וסתיו שפיר שוברת לנו (ליהודים ישראלים וכשרים ) את הלבבות היהודיות, ברגע שסתיו שפיר תוכל את חבר הערבי מוסלמי שהוא קרוב משפחה של חנין זועבי במקומות אינטימיים סתיו שפיר תהפוך לרעה ומשוגעת, מרושעת וחסרת רגשות שתתעלל בנו (ביהודים כשרים וישראלים) ותפגע לנו (ליהודים כשרים) ברגשות היהודיות ותפגע בנו (ביהודים כשרים וישראלים) פיזית ורגשית ותעשה לנו (ליהודים כשרים) צרות צרורות ואז החיים שלנו (של היהודים ישראלים) יהיו בגיהינום ואזור הדמדומים ואז אנחנו (היהודים ישראלים) נשאר לבד נזכר בזיכרונות ונביט על הקירות ציורים מגיר "כוכבי מגן-דוד" שנמסים מהקירות. הבגידה המרושעת הזאת מזכירה לי את הסרטון דונלד דק הברווז שפיט החתול השמן שניגן בכלי נגינה "טרומבון" שהפריע לדונלד דק לישון בלילה ולמלאכים ואחרי שדונלד דק ניגש אל פיט החתול והעיף את דונלד דק חזרה לביתו אז המלאכים התיזו על דונלד דק ברק ודונלד דק נהפך לרע ומשוגע כל שיתנגש או ילטף את דונלד דק אז יתחשמל וזה גרם לדונלד דק להיות שטן ומרושע. רק כמה דקות שדונלד דק מגלה שהמלאכים לא רק שהתיזו עליו טיפות ברקים אלא שיש לדונלד דק כוחות ברקים ומחייך וצוחק בצורה הכי מרושעת, משוגעת ושטנים ואז דונלד דק חוזר לביתו של פיט החתול כשדונלד דק חזר לביתו של פיט החתול אז דונלד דק מענה את פיט החתום בעינויים קשים וממרר את חייו וכמעט רוצח את פיט ואחרי שדונלד דק מחשמל את פיט החתול וזורק את פיט לנהר ופיט חוטף מכות מהגלגל ובסוף דונלד דק לוקח את הטרומבון של פיט ודונלד דק מפריע לכל העיר לישון ומי שיעז להעיר לדונלד דק על הנגינה אז דונלד דק יענה ויחשמל עד אפר את אותו אדם שהעז להעיר לדונלד. וזה בדיוק מה שקורה לסתיו שפיר תוכל לערבי מוסלמי שהוא קרוב משפחה של חנין זועבי . נהיתה רעה ומשוגעת ותראו מה שסתיו שפיר מעוללת לניסן סלומינקי לא רק שמפריעה לו אלא גם משחקת לו ברגשות היהודיות שהוא נאלץ להוציא אותה. ולכן אסור שהרצוג יבחר להיות ראש ממשלה הבא אם זה יקרה אז כל מערכת החוק ומוסדות החינוך ילכו בדרך של בוז'י הרצוג ויאיר לפיד שיתנו לנשות חברות כנסת מהעבודה ויש עתיד חופש ודמוקרטיה שתלכנה בדרך של סתיו שפיר ואז אנחנו (היהודים הכשרים וישראלים, העם היהודי וישראל) נשאר לבד ונביט בכוכבי מגן- דוד שמצוירים על הקירות וימסו מהקירות ונגמור כמו השומרונים שהולכים ונעלמים בעקבות מחסור בנשים וזה יביא אסון כבד (שואה 2) אם בוז'י הרצוג יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל וסופנו (סוף של העם היהודי) יהיה סוף מר.

השארת תגובה