אמו של החייל שניטרל את המחבל: "הוא לא רצה להפוך לאלאור אזריה"

אמו של החייל מיחידת 'עוקץ' שניטרל את המחבל באמצעות ירייה, משיבה לתהייה מדוע בנה לא חיסל את הרוצח ומשיבה: "הוא ניטרל אותו מבחוץ – אם היה נכנס פנימה, הוא היה הופך לעוד מקרה של אלאור אזריה"

הטבח בחלמיש (3)
הטבח בחלמיש (3)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

רחל מעוז, אמו של החייל מיחידת 'עוקץ' שניטרל את המחבל בליל שבת ביישוב חלמיש, מתייחסת הבוקר לשאלה ולתהייה שעלתה בראשם של אזרחים רבים, מדוע בנה החייל שנכח בזירה וניטרל באמצעות נשקו את המחבל, לא ירה בו למוות?

בראיון לתקשורת תיארה את הרגעים שקדמו לאירוע, "אמנם בתחילה לא הבנו מה בדיוק התרחש, ישבנו לסעודת השבת ולפתע שמענו צעקות מבית השכנים המתגוררים כעשרה מטרים מאיתנו, בעלי ובני יצאו בריצה ומשראו אנשים שוכבים על הרצפה, חזר בני בריצה על עקבותיו, נטל את האקדח ושב לזירה".

לדבריה, "אמנם היה זה עניין של שניות, אך כנראה שהיו אלו רגעים קריטיים עבור בני המשפחה כך שעד שחזר לדירה, כבר היה מאוחר מדי עבור מי שנדקר".

לדברי האם, "כמובן שיש גם אנשים טיפשים שאמרו לבני ולבעלי, למה לא גמרתם אותו? מדוע לא סיימת איתו?", אך לדבריה, "הוא פעל נכון, הוא הוריד את המחבל כשזיהה אותו מחוץ לבית דרך החלון, כאשר באותו רגע להיכנס לתוך הבית, לדפוק לו כדור בראש אחרי שנוטרל, זה היה הופך לעוד מקרה של אלאור עזריה, לא עושים דברים כאלה".

"בני אמר לי שכבר לא יכל לירות בו לאחר שראה אותו שוכב על הרצפה, הוא אמר לי 'אנחנו לא רוצחים', הם הרוצחים", אמרה האם.

2 תגובות
  1. ראיתי מה אמרה אמו של הלוחם הנועז שירה במחבל. היא טועה !!! עדיף היה לחסל את החלאה שמחייכת לנו ממיטת ביה"ח על מנת למנוע רציחות חוזרות של אנשים חפים מפשע על ידו..וגם על ידי חבריו. שצריך להיות יפי נפש תהיי לא במקרה הזה

  2. אלאור פעל בדיוק אבל בדיוק לפי כל הכללים והחוקים 100% מגיעה לו צל״ש , עלייה בדרגות משמעותית, פיצוי הולם על כל מה שנעשה נגדו כולל ריבית והצמדה + עגמת נפש +קצבת מענק למשפחתו קבוע על כל העוול שנגרמו להם לאלאור ושיקום 3 שנים

השארת תגובה