עו"ד נועם קוריס על בזק, רשות לניירות ערך ויס החברה ללווין

נועם קוריס
נועם קוריס

שואלים אותי מה בעצם החשדות בעניין בזק ולמה בכלל מתכוונים בקשר לטענות כנגד שאול אלוביץ וגורמים קשורים נוספים. חשוב לי לומר, שאני לא נוקט שום דעה האם מישהו בקשר לבזק עשה משהו לא לגיטימי, אלא רק מנסה להסביר בצורה פשוטה- מהם בעצם החשדות ?

תחשבו, שכל החבר'ה אוספים יחד כסף בשביל להפיק אירוע, את הכסף שהם אוספים הם נותנים למוטי, שיקנה את כל מה שצריך לאירוע. מוטי מצידו הולך לחנות של אבא שלו וקונה בכסף את מה שצריך לאירוע, אבל איך נאמר, לא רק שהוא לא מקבל הנחה בגלל שמדובר באבא שלו ואירוע לחברים, אלא שהוא אפילו משלם מחיר מופקע, ויש טענות שהוא עוד אפילו התאמץ בשביל לשלם דווקא מחיר מופקע, בגלל שזו החנות של אבא שלו.

אני חלילה אני לא אומר ובטח שלא בשלב הזה, שאלוביץ או מי מהמעורבים אכן עשה איזה שהיא פעולה לא לגיטימית בפרשת בזק- יס, אבל לפי החשדות שנבדקים על ידי המשטרה, זה פחות או יותר מה שקרה.
בזק היא חברה ציבורית והמשמעות היא שבעצם כולנו כמעט בעלי בית בבזק והכסף שלנו, אם במניות, אם בקרנות נאמנות ואם בקרן פנסיה או אחרת, סביר להניח שנמצא במידה זו או אחרת בקופה של בזק, מהצד של הבעלות, כלומר חלק מהכסף של בזק בקופתה, הוא גם שלנו.

אלוביץ הוא גם כן אחד הבעלים בבזק, אפילו העיקרי, ולאור היותו בעל שליטה בבזק הוא גם זה שמנווט את בזק ואת תקציביה השונים המצויים בקופתה.

יס החברה ללוויין לעומת זאת, הייתה חברה פרטית, בבעלותו של אלוביץ.

אלוביץ החליט למכור את יס לבזק ואלוביץ, או נכון יותר לומר בזק, החליטה, לקנות את יס מאלוביץ.

עכשיו באה הרשות החוקרת ובודקת, האם ביס של אלוביץ עשו מאמצים להעלות את המחיר ששילמנו כולנו בעבור רכישת יס מאלוביץ' והאם אלוביץ או מי מטעמו, לא עשה את הנדרש ממנו כבעל שליטה בבזק וכמי שמוביל אותה, בכדי למנוע תשלום של מחיר מופקע לאלוביץ, בעבור רכישת יס החברה ללווין, לידי בזק.

עכשיו זה פשוט, נכון ?

עו"ד נועם קוריס מייסד משרד נועם קוריס ושות' בשנת 2004. משרד עורכי דין נועם קוריס ושות' עוסק במשפט מסחרי מאז שנת 2004. עו"ד נועם קוריס בעל תואר מסטר במשפט מאוניברסיטת בר אילן.

השארת תגובה