מבוכה למשטרה: "בית המשפט הורה על שחרור 3 נערים מיצהר"

בית המשפט סרב לדרישת המשטרה להוצאת צו הרחקה לשלושה נערים תושבי היישוב יצהר שנעצרו במהלך עימות עם פלסטינים – עו"ד קידר: "במקום לנקוט יד קשה נגד מחבלים – נטפלים לנערים צעירים"

עו''ד עדי קידר (יח''צ)
עו''ד עדי קידר (יח''צ)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בפעם השנייה בתוך שבוע סופגת המשטרה מבוכה באולם בית המשפט, כאשר זה מחליט לשחרר את העצורים שהובאו בפניה בניגוד לחוות הדעת שהוצגו על ידי הפרקליטות.

אמש הורתה המשטרה על שחרורם של שלושה נערים מיצהר שנעצרו לפני ימים אחדים במהלך היתקלות עם מספר פלסטינים שהתקרבו לגזרת היישוב.

בעוד המשטרה טענה כי השלושה הם שהחלו בתקיפת הפלסטינים והתגרו בהם לשווא, הרי שהמתנחלים טענו מנגד כי האירוע התרחש כאשר הפלסטינים הם שהתקרבו בצורה מאיימת למעין מים בו שהו באותה עת מספר צעירים יהודים והיוו סכנה לסביבה.

יצוין, כי עם מעצרם ובתום חקירה קצרה ביקשה המשטרה כי יחתמו על טופס תנאי השחרור שכללו הרחקה של 15 יום מהיישוב יצהר, משעה שאלו הביעו התנגדות לתנאים שהציבה המשטרה, הובאו הללו בפני שופט שהחליט לשחררם לאלתר ולהסתפק בהגבלת צעדיהם בכך שייאסר עליהם לצאת מתחומי היישוב יצהר.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את הצעירים מסר, "מצער הדבר שהמשטרה ביד קלה עוצרת שלושה בחורים, שכלל לא קשורים לאירוע, שכל הולדתו באירוע ביטחוני חמור שבו ערבים סיכנו את תושבי האזור".

לדבריו, "במקום שהמשטרה והצבא ינקטו ביד קשה כנגד הערבים, עוצרים בחורים צעירים, חלקם בעלי משפחות, שרק הגיעו למקום לאחר מעשה ולא היו קשורים לאירוע. אני שמח שביהמ"ש דחה את בקשת המשטרה להרחיקם ממקום מגוריהם וחיי משפחתם, והורה על שחרורם בתנאים קלים שמצדיקים את העניין".

השארת תגובה