קושנר מסתבך? "סנאטורים רפובליקנים דורשים את הסרת סיווגו הביטחוני"

קונצנזוס בקרב בכירים במפלגה הדמוקרטית והרפובליקנית הדורשים לבטל את 'הסיווג הביטחוני' לו זכה ג'ארד קושנר בשל החשיפה כי לא דיווח על פגישותיו עם גורמי ממשל רוסים – ההחלטה הסופית, בידיו של הנשיא

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ג'ארד קושנר. צילום עמוס בן גרשום לעמ (3)
פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ג'ארד קושנר. צילום עמוס בן גרשום לעמ (3)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשבועות האחרונים נמצאים בנו של הנשיא טראמפ יחד עם חתנו ג'ארד קושנר תחת מתקפה תקשורתית חסרת תקדים כאשר עננה פלילית מאיימת להשליך על עתידם הפוליטי והמקצועי, בשל תיעוד של מפגשים שקיימו עם גורמים רוסיים במהלך קמפיין הבחירות.

השניים בתגובה, ביקשו להתגונן לנוכח האשמות החמורות וטענו כ מדובר היה בפגישה מקצועית גרידא שנענו לקיומו בהמלצת חברים כשאילו היו יודעים מראש כי מדובר באישים המקושרים לבעלי ענין בממשל הרוסי, הרי שהיו נמנעים מקיומה ואף היו מעדכנים בדבר הפגישה את רשויות החוק כמתבקש.

כך או אחרת, בכירים בשני המפלגות, הדמוקרטית והרפובליקנית כאחד מבהירים כעת, כי הם דורשים את הסרת הסיווג הביטחוני של קושנר וזאת בשל העובדה כי לטענתם, לא די בכך שלא דיווח על קיום פגישותיו עם הבכירים הרוסים, אלא מדובר היה בדפוס פעולה חוזר ועקבי בהם נאלץ קושנר לשוב ולתקן את טופס הגילוי הנאות שלו לאחר מספר תחקירים שפורסמו בנושא בכלי התקשורת.

יחד עם זאת מציינים גורמים המכירים את הנושא כי ההחלטה אם להסיר את הסיווג הביטחוני או להותירו על כנו תהיה של הנשיא בלבד.

לדבריהם, לגורמי האכיפה FBI וה- CAI אמנם שמורה הזכות להציג בפני הנשיא את חוות דעתם בנושא אך מי שמחליט בסופו של דבר הוא הנשיא בעצמו.

"אם הנשיא רוצה שלמישהו יהיה סיווג וגישה למידע מסווג, אין מי שיגיד לו לא", הסביר סטיבן אפטרגוד, הנחשב מומחה לסודיות ממשלתית.

פרקליטו של טראמפ טוען מנגד כי אם אכן מדובר היה במפגש עם אישים 'מסוכנים' הרי שעל גורמי הביון היה למנוע מבנו של הנשיא מגע עם אותם אנשים, משעה שלא נהגו כן משמעות הדבר כי טראמפ ג'וניור טרם נחשב היה לגורם בעל משמעות מבחינת כלכול צעדיו הפוליטיים.

השארת תגובה