ישראל מודאגת? "טראמפ הודיע כי איראן עומדת בתנאי הסכם הגרעין"

נשיא ארצות הברית הודיע הלילה כי בניגוד להבטחותיו במהלך מסע הבחירות הרי שההסכם שנחתם עם איראן לא יבוטל – גורמים בבית הלבן: "הנשיא נכנע ללחץ שהפעילו עליו היועצים הביטחוניים"

טראמפ
טראמפ

עם חתימת הסכם הגרעין שחתם הנשיא לשעבר אובאמה עם איראן, העביר הסנאט הצעת חוק ולפיו אחת ל- 90 יום יידרש הנשיא להודיע לקונגרס האם איראן עומדת בתנאים שנחתמו בהסכם או שמא היא מפרה אותו.

בימים האחרונים ככל שהתקרב מועד זה, ביקש הנשיא לממש את אחד מהבטחות הבחירות המרכזיות שלו, עליו הצהיר ערב הבחירות ולהביא לביטול 'הסכם הגרעין', אלא שהלילה בהודעה שפרסם הבית הלבן נמסר, כי הנשיא החליט בסופו של תהליך, להמשיך ולאמץ את מסגרת ההסכם עם איראן.

מהדיווחים עולה, כי הנשיא הבין שהוא עומד בדעת יחיד אל מול כלל הניתוחים והפרשנויות שהציגו בפניו ראשי מערכת הביטחון שהתריעו כי ביטול ההסכם עלול לגרור את ארצות הברית למשבר אל מול מדינות אירופה ולהוביל במקביל מתיחות אזורית נוספת.

יצוין, כי מהבית הלבן נמסר עוד, כי הנשיא ממשיך לראות בהסכם הגרעין 'הסכם רע', אלא שנכון לפרק הזמן הנוכחי, יפעל הממשל יחד עם בעלות בריתה כדי לוודא שאיראן איננה מפרה את ההסכם ובמקביל תנסה ליזום נגדה סנקציות חדשות.

השארת תגובה