דרמה בפרשת הצוללות – "האם נציג המספנה הגרמנית יהפוך לעד מדינה"?

לפי הדיווחים הרי שמיקי גנור ששימש כ"מתווך" וכנציג המספנה בישראל, בדרכו לחתום על הסכם 'עד מדינה' – האם השמועות כי "האש מלחכת בשולי גלימתו של ראש הממשלה" היו נכונות או שמא שוב יתבררו הדברים כפייק-ניוז?

ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו

בצל הדיווחים על הסתעפות בחקירת פרשת הצוללות ומצעד הארכות המעצר שמתנהל החל משבוע שעבר, נראה כי ביממה האחרונה חלה התפתחות דרמטית בפרשה המכונה 'תיק 3000'.

לפי המידע החדש המתפרסם בשעות האחרונות, הרי שמיקי גנור, נציג המספנה הגרמנית בישראל ומי שחשוד בתיווך עסקת הצוללות אל מול משרד הביטחון, עומד ככל הנראה לחתום על הסכם 'עד מדינה' בימים הקרובים. לפי הדיווח, הרי שפרקליטו נתי שמחוני הודיע כי הוא פורש מייצוגו.

מבחינת המעורבים בפרשה, אין ספק כי מדובר בהתפתחות דרמטית שעתידה להשפיע על המשך התנהלות הפרשה ואולי אף להביא להסתעפותה לכיווני בדיקה נוספים, כאלו שהיו נסתרים עד כה.

עם פרסום הידיעה, נכנסה המערכת הפוליטית לתזזית וממתינה כעת בדריכות להתפתחויות בציפייה לגלות האם עדיין שמו של ראש הממשלה אינו נכלל בפרשה.

נזכיר כי בראיון שהעניק נתניהו ביום חמישי בלילה לערוץ 20, הצהיר כי הוא איננו מכיר את מיקי גנור וכי מעולם לא נפגש עמו.

יחד עם זאת חשוב לציין כי גם שמו של בן דודו של ראש הממשלה, פרקליטו האישי עורך הדין דוד שמרון נקשר גם הוא לפרשה כמי שייצג את גנור בעסקת הצוללות.

אחר הצהריים הוארך מעצרו של גנור בארבעה ימים נוספים ובהסכמה.

השארת תגובה