הכירו: הצג הדיגיטלי בלשכת ליצמן שיילחם בעומסים בחדרי המיון

במהלך דיון מיוחד שהתקיים בוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי חשף השר ליצמן כיצד הוא מתכוון לטפל במחדל העומסים בחדרי המיון • יו"ר הוועדה, חה"כ מיקי זוהר תקף את נציגי האוצר: "אתם פועלים בניגוד לעמדת השר כחלון"

השר ליצמן בועדה היום | צילום: פישל רוזנפלד
השר ליצמן בועדה היום | צילום: פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי דנה היום בעניין ההיערכות לפתיחת הבניין הכירורגי המוגן של המרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון. מדובר בבניין הממוגן הראשון והיחיד בבתי החולים בעוטף עזה.

״אני רוצה בפתח הישיבה להגיד שהמהפכה שמנהל בית החולים הד״ר חזי לוי מוביל בבית החולים אין לה אח ורע. מי שהיה שם לפני 5 שנים ורואה את המצב כיום מבין את ההבדל. בכל עולם הבריאות מחמיאים מקיר לקיר על עשייתו של מנכ״ל המרכז הרפואי״, אמר יו"ר הועדה, חה"כ מיקי זוהר בפתיחת הדיון בוועדה.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בדיון: ״המנהל הד״ר חזי עושה עבודה נפלאה. אני מבקר שם לא מעט. עוקב אחרי כל מה שקורה שם. חזי מוביל מהפכה בתוך בית החולים. חייבים לעזור לו ולסייע לכל מה שהוא מבקש. צריך לעזור לו גם בבעיה הקשה של לקיחת רופאים וצוותים מבית חולים אחד לשני. אני לא ייתן לזה. הנחיתי את צוות המשרד לסייע לו בכל דבר שניתן״.

במהלך הדיון פתח חה"כ זוהר במתקפה נגד נציגי האוצר שהשתתפו בוועדה, שלדבריו, פועלים בניגוד לעמד שר האוצר. ״אתם פועלים נגד שר האוצר משה כחלון. הוא שר חברתי ואתם פועלים נגדו ונגד המדיניות שלו. אתם מפלים את הפריפריה. אתם לא מודעים למה שקורה שם. האוצר חייבים להשקיע יותר משאבים גם למיטות לבתי החולים וגם לתקנים. בגללכם אנשים זרוקים שוכבים בפרוזדורים. איפה המדיניות החברתית שלכם? איפה הכסף שהבטחתם 8 מיליארד ש״ח? אני הולך לשוחח אישית עם שר האוצר ולשלוח לו מכתב חריף״.

לקראת סוף הדיון בוועדה, שהתקיים בהשתתפותו של שר הבריאות יעקב ליצמן, חשף השר את תוכניתו החדשנית למיגור מחדל העומסים בחדרי המיון. "החל מהשבוע שעבר מותקנים בכל בתי החולים בארץ צגים דיגיטליים מיוחדים שמציגים את מספר המיטות הפנויות", אמר. לדבריו, בחלק מבתי החולים הצגים טרם הותקנו אך יותקנו בימים הקרובים ממש.

אך הבשורה במערכת המעקב החדשנית לא מסתיימת אך ורק ביכולת המקומית של המרכז הרפואי להתנהלות נכונה בשעות עומס, אלא מיועדת בעיקר לצורך הסקת מסקנות נכונות וסיוע במיגור התופעה באמצעות רפורמות בתקנות ונהלי משרד הבריאות. "אני נכנס בבוקר ללשכתי ובלחיצת מקלדת פשוטה רואה בדיוק את המתרחש בכל חדרי המיון בארץ", אמר ליצמן על המערכת החדשה שמחוברת בזמן אמת אל לשכתו שבמשרד הבריאות.

במהלך הדיון הודה ד״ר חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ברזילי, לשר הבריאות ליצמן ואמר כי "הרב ליצמן דאג תמיד לפריפריה עוד בימי תפקידי כראש מנהל הרפואה, הרגשתי את עשייתו למען תושבי הפריפריה. וכן להודות ליו״ר הוועדה ח״כ מיקי זוהר על ההתגייסות למען בית החולים. אנחנו מובילים לא פחות ממהפך בברזילי. עשינו המון ובשלב זה אנחנו רוצים לעשות את הפינישים. את הסגירה הסופית למרכז הענק שישרת 500.000 תושבים. הגידול הדמוגרפי של אשקלון ושל אשדוד יביא למספרים גדולים יותר״.

תגובה אחת
  1. אין על ליצמן. שר תותח – תחשבו מה יהיה כאן ביום שהוא ינהל את איביי בעברית, אמזון בעברית ואלי אקספרס בעברית. אה בעצם יש מי שמנהל
    https://goo.gl/kzt5b1

השארת תגובה