אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד

לוגו קמפוס שטראוס
לוגו קמפוס שטראוס

גב' רבקה ירוסלבסקי, מ"קמפוס שטראוס", מדברת על המכינה המקוצרת לנשים מגיל 30 ומעלה ועל המכינות בכלל

לימודי תואר בגילאי 30 פלוס, למי זה מתאים?

התשובה נחלקת לשלושה חלקים, ותלויה בסיבה שגרמה לתלמידה להצטרף ללימודים בשלב זה של החיים, ונפרט:

1 נשים שכבר עובדות חלקית ומתמצאות בתחום מקצועי ספציפי, אך כדי לעסוק בו הן זקוקות לתואר; נשים אלו באות במטרה ממוקדת ללמוד מקצוע ייעודי כמו אופטומטריה, הפרעות בתקשורת.

2 נשים שהגיעו לגיל 30, והמקצוע בו הן עוסקות, לא מאפשר להן פרנסה מספקת, כי הן למדו לדוגמא, רק הוראה או מזכירות. נשים כאלו מחפשות מקצוע מפרנס ומעניין, והבשורה שלנו שעדיין לא מאוחר, ודווקא עכשיו זו העת להצטרף ולהשתלב בלימודי לתואר.

3 נשים רבות שמשולבות בעבודה, כמו הנדסאיות מחשבים, מזכירות בקופת חולים או מזכירות שטיפסו לעמדה נכבדת בארגון בו הן עובדות. הן מרוצות, אבל רוצות להשתדרג, גם בתפקיד – לתפקיד בכיר יותר, וגם בשכר – ותואר הוא המפתח לקידום המצופה.

יש שוני לעומת נשים צעירות יותר?

בוודאי. בחורה צעירה, פנויה יותר ללימודים, ויכולה להחליט שאת התקופה הבאה, היא מקדישה לכך. לאישה בת 30 בד"כ כבר אין את הפריבילגיה הזו, גם אם מאד תרצה. לרוב, יש לה משפחה ובית הדורשים את התמסרותה היומיומית, ובנוסף היא גם עובדת, כך שאין לה אפשרות להקדיש זמן רב כל כך ללימודים בשלב זה של החיים. מכינה מקוצרת כזו, המותאמת לתנאים המיוחדים שלה, היא הזדמנות. יש לה אפשרות להתחיל כבר עכשיו לימודי תואר מבלי לגרוע בשגרת חייה.

ספרי לנו על הקמפוס ומסלולי הלימודים בכלל, ועל אלו המתאימים לגילאי 30 פלוס?

"קמפוס שטראוס" הוא פרי שיתוף פעולה של "לומדה – המכון החרדי ללימודי מקצוע" הפועל מזה 26 שנה בתחום ההכשרה המקצועית מצד אחד, והמכללה האקדמית הדסה, המציעה מגוון רחב של לימודי תואר מצד שני. מכללת הדסה היא מכללה יוקרתית ומוכרת, בעלת מוניטין בחברות ובתעשייה, והתארים שלה נחשבים מאד בשוק העבודה.

אנחנו ב"קמפוס שטראוס" שמנו לנו למטרה לאפשר לציבור החרדי ללמוד תארים יישומים ממוקדי-פרנסה ברמה אקדמית גבוהה, ויחד עם זאת לשמור על הטוהר, לספק סביבת לימודים חרדית איכותית ושמורה למהדרין.

ב"קמפוס שטראוס" לא מדובר בהקפדה ברמה ההצהרתית בלבד. אלא במדיניות הכוללת של המערכת כולה הנוקטת פעולות יישומיות ברמת הביצוע, לדוגמא: מרצות לנשים, ומרצים לגברים; לפני פתיחת שנה"ל, כל הסגל מקבל סדנת הדרכה והכנה, אלו דברים ראויים לומר, ואלו דברים אין להזכיר; חומרי הלימוד עוברים הגהה ובקרה מדוקדקת לפני שמוגשים לתלמידות; פרקים נרחבים במערכות הלימודים מוקדשים ללימודי יהדות; התלמידות אצלנו הן אך ורק בוגרות בית יעקב מהסמינרים המשובחים ביותר; כשהמוטו שלנו הוא להיצמד ככל הניתן למתכונת בית יעקב, וליצור מעין המשכיות סמינריונית.

המסלולים שאנחנו מציעים לנשים הם: אופטומטריה, ביוטכנולוגיה, מדעי המחשב, ניהול, הפרעות בתקשורת, והשנה מתווסף גם תואר במעבדה רפואית.
המסלול שמתאים לנשים בגילאי 30 ומעלה הוא בד"כ 'ניהול', וזאת משתי סיבות: האחת, כיון שהוא פחות תובעני מהאחרים ומאפשר לעבוד במקביל ללימודים. החוג לניהול מתקיים פעמיים בשבוע בלבד בשעות אחה"צ.

הסיבה השניה היא, שלנשים בגיל זה, עמדת ניהול מתאימה מאד. הן כבר עברו את השלב של 'מזכירה מתחילה', ובשלות למשרות בעמדה ניהולית.

בחוג לניהול ניתן לבחור בין 2 התמחויות – ניהול משאבי אנוש, המתמקד בעיקר בניהול ופיתוח ההון האנושי, וכולל פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, שיווק ואסטרטגיה, יחסי עבודה, תקשורת בינאישית וניהולית ועוד, התמחות זו מתאימה לכל סוגי ארגוני השירות, או לבחור בהתמחות ניהול מערכות בריאות המתמקדת בארגוני שירות בנושא הבריאות – קופות חולים, בתי רפואה ועוד, וכוללת מעבר לקורסי הניהול התמקדות מיוחדת בנושאים ייעודיים כמו: כלכלת בריאות, יחסי מטפל–מטופל, מערכת שירותי הבריאות בישראל, הטמעת איכות שירות במערכות בריאות ועוד.

אני מבינה שישנן מכינות במסלול המהיר. מה היתרונות שלהן?

המכינה המקוצרת היא המכינה לגילאי 30 +, בעוד המכינות הרגילות נמשכות 4.5 חודשים, 5 ימים בשבוע, בשעות הבוקר, המכינה הזו, פעילה רק פעמיים בשבוע, ובשעות אחה"צ, ויש בה הקלה רבה מול המכינות הרגילות. המכינות הזו מתאימה לכל אחת בת 30 ומעלה, שאין לה תעודת בגרות, ומעוניינת ללמוד בחוג לניהול או כל מקצוע אחר במדעי החברה.

מכינת 30+ היא, אפוא, הזדמנות של פעם בשנה ומאפשרת להתקדם בקלות לקראת קבלת תואר.

כל אחת שחצתה את גיל שלושים, מוזמנת להתקשר ליועצות האקדמיות שלנו, ולקבל מידע בטלפון 02-6222202 שלוחה 312 או 313 ולהצטרף למכינה שמתחילה בשבוע הקרוב.

השארת תגובה