האם הסרטון המתעד את פיגוע הירי בהר הבית יביא לזיכויו של אלאור אזריה?

מחר יתקיים בבית המשפט לערעורים דיון מכריע בעניינו של אלאור אזריה, אלא שפרקליטו עו"ד יורם שפטל הודיע כי יבקש במהלך היום מבית המשפט להציג כראיה נוספת את הסרטון מיום שישי בהר הבית

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים הקרובים ייערך בבית המשפט לערעורים דיון מכריע בעניינו של החייל אלאור אזריה בטרם יחליטו השופטים אם לקבל את ערעור מי מהצדדים בפרשה או לדחותם על הסף.

הבוקר הודיע עורך הדין יורם שפטל המייצג את אזריה בערכאת הערעור, כי בכוונתו להגיש לבית המשפט כבר במהלך היום, בקשה להצגת ראייה נוספת לזכותו של החייל – והוא, הסרטון המתעד את רגע חיסול המחבלים בהר הבית על ידי הכח שדלק בעקבותיהם אל תוך שטח ההר.

בתיעוד נראים השוטרים מגיעים אל שלושת המחבלים שהיו שרועים על הארץ לאחר שנורו, הכח שעמד במרחק מה וזיהה כי רק אחד מהם הנו בחיים כשהוא פצוע ומדמם, ביקש 'לזכותו' כשהוא מוודא כי הוא אינו נושא על גופו מטענים או אמצעי לחימה, אלא שאז הפתיע המחבל והסתער לעברם תוך שהוא מנסה לחטוף את כלי הנשק שהחזיק בידיו אחד השוטרים שבא עמו במגע, המחבל הוכרע רק לאחר שנורה ומת כתוצאה מהירי.

לדברי עורך הדין שפטל, המקרה שלפנינו דומה באופן תיאורטי לאירוע שיכל היה להסתיים במקרה של אלאור אזריה, "מדובר בראיה מכרעת שצריכה להביא לזיכויו של אלאור", אמר שפטל.

השארת תגובה