חשד: אנשי וואקף סייעו למחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית

מחקירת המשטרה עולה כי הנשקים בהם בוצע הפיגוע, הוחבאו מספר ימים קודם ברחבת ההר בסיוע אנשי וואקף • לאחר הערכת מצב אותה קיים ראה"מ מיד עם צאת השבת, הוחלט לפתוח את ההר בהדרגה, החל ממחר בצהריים

הר הבית. צילום: שלמה מור
הר הבית. צילום: שלמה מור

הפיגוע בהר הבית: המשטרה ממשיכה בחקירה כיצד המחבלים הצליחו להבריח את הנשקים לתוך ההר. המשטרה עצרה שלושה אנשי וואקף בחשד שידעו על הפיגוע הרצחני ביום שישי מבעוד מועד וגרוע מכך, אף סייעו למחבלים.

מחקירת המשטרה עולה כי מספר ימים לפני הפיגוע, הנשקים בהם ביצעו המחבלים את הפיגוע, הוחבאו ברחבה בסיוע של אחד מאנשי וואקף הר הבית.

ניצב יורם הלוי – מפקד משטרת ירושלים אמר אמש, כי "רמת הבידוק בשנים האחרונות היא ברמת זיהוי, תוך ערנות של שוטרים שנמצאים בכל שער ושער וצברו הרבה ניסיון. בודקים כל תיק ותיק, אבל לא מבצעים הפשטה או בידוק טכנולוגי. מעכשיו יהיה בידוק אחר, יש לזה משמעויות אדירות, יש תקופות בהן נכנסים אלפי בני אדם להר".

בתוך כך, לאחר הערכת מצב טלפונית אותה קיים ראה"מ בנימין נתניהו, מיד בצאת השבת, הוחלט לפתוח מחדש את מתחם הר הבית בהדרגה, החל ממחר בצהריים, לכניסת מתפללים ומבקרים.

במקביל, הוחלט שבכניסה להר יוצבו מגנומטרים, כמו כן יוצבו מצלמות שירשתו את כל ההר. בזמן הקרוב, יינקטו צעדים ביטחוניים נוספים על מנת לשפר את רמת הביטחון סביב ההר. החלטה זו מגיעה לאחר שההר נסגר אמש בשל הפיגוע הרצחני בו נרצחו שני השוטרים – רס"מ כמיל שנאן (22) ורס"מ האיל סתאווי (30).

השארת תגובה