טרור בירושלים – 2 שוטרים נרצחו בפיגוע ירי בכניסה להר הבית

הבוקר בכניסה לאחד משערי הכניסה להר הבית הגיחו שלושה מחבלים שהסתירו בכליהם כלי נשק, פתחו באש מטווח אפס לעבר שני שוטרים שהוצבו במקום ונמלטו לעבר המסגדים – בתום מרדף הם חוסלו

שוטרי מג"ב בהר הבית
שוטרי מג"ב בהר הבית

הבוקר בסביבות השעה 07:30 הגיעו לעבר אחד משער הכניסה להר הבית שלושה פלסטינים, כשבכליהם כלי נשק שהוסתרו מבעוד מועד, תוך כדי הבחינו בשני שוטרים שהוצבו במקום, ירו לעברם ונמלטו לכיון המסגדים בשטח הר הבית. בתום מרדף קצר שבמהלכו התעמתו עם השוטרים, נוטרלו השלושה וחוסלו כאשר על גופתם נתפסו 2 קרל גוסטב ואקדח.

כוחות ההצלה שהוזעקו למקום פינו את שני השוטרים תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים וכן שוטר נוסף שנפגע באורח קל, אלא שכעבור זמן קצר נאלצו הרופאים לקבוע את מותם של השניים.

יחיאל שטרן חובש רפואת חירום של איחוד הצלה סיפר, "כשהגעתי לכניסה יחד עם רופא מתנדב באיחוד הצלה ביצענו החייאה על פצוע אנוש. לאחר מכן הדריכו אותנו השוטרים להכנס לזירת האירוע בתוך המתחם שם הענקנו טיפול רפואי ראשוני לפצוע נוסף במצב אנוש שפונה לבית החולים תוך המשך פעולות החייאה ולשני פצועים נוספים מחרדה ורסיס ירי".

בתגובה לפיגוע, הנחה מפקד מחוז ירושלים על סגירה הרמטית של הר הבית והוצאת כלל המתפללים ממנו, כך שתמנע כניסתם של המוני המתפללים הפוקדים את מסגד אל אקצה בתפילות יום השישי ההמוניות.

השר לביטחון פנים שהגיע לזירה אמר, כי "הפיגוע היום הוא אירוע קשה וחמור שנחצו בו קווים אדומים. הפיגוע נמצא עדיין בחקירה ויחייב אותנו לבחון את כל סידורי האבטחה בהר ובסביבתו. אני קורא לכל מנהיגי הציבור לפעול להרגעת המצב ולשמירה על השקט בירושלים".

השארת תגובה