נתניהו שובר שתיקה: "לא יודע מי זה מיקי גנור, לא פגשתי אותו בחיים שלי" – "שמרון ופילבר הם אנשים ערכיים"

לאחר שכינס את שרי הליכוד לתדרוך, העניק אמש בשעה מאוחרת ראש הממשלה ראיון לוחמני בו תקף את אמצעי התקשורת "המבקשים להעמיס על היועץ המשפטי כדי ש'לפחות משהו אחד' ייצא להם"

על רקע ההתפתחויות בפרשת הצוללות בו הוארך מעצרו של עו"ד דוד שמרון פרקליטו ומקורבו של ראש הממשלה, ובצל ההתפתחויות הדרמטיות בפרשת 'בזק' עם הארכת מעצרו של איש אמונו של רה"מ במשרד התקשורת, מנכ"ל המשרד שלמה פילבר, התראיין ראש הממשלה אמש בשעת לילה מאוחרת לעיתונאי שמעון ריקלין בערוץ 20, בו ביקש להתייחס לדיווחים בתקשורת הרומזים כי 'האש מלחכת בשולי גלימתו של ראש הממשלה' וכי נתניהו עצמו אף הוא חשוד לכאורה במעשים פליליים.

ראש הממשלה התייחס לדיווח של העיתונאי רביב דרוקר ולפיו כבר ב-2014 אישר נתניהו לגרמניה לבצע 'עסקת צוללות' גם למצרים, תחת שלטונו של מוחמד מורסי.
"שמעתי את העיתונאי רביב דרוקר, "א גרויסע עיתונאי", כדאי שהוא יבדוק את העובדה הפשוטה שמורסי נפל ב- 2013. יותר מזה אני לא רוצה לדבר על הצוללות כי זה נוגע לדברים שהם באמת במוקד הביטחון הלאומי שלנו. אפרופו דרוקר, האיש הזה הולך ומצטרף להפגנה בלתי חוקית ליד הבית של היועץ המשפטי לממשלה כדי להפעיל עליו לחץ".

"אני רוצה לדעת מה התקשורת הייתה אומרת אם אתה, או אתה, הייתם הולכים להפגנה ליד הבית של היועמ"ש והייתם אומרים 'סגרו את התיק'. עושים הפגנה, איזה עיתונאים אלה? הפגנה שממומנת על ידי חבריהם ב'קרן החדשה לישראל – ההחלטות לגבי הצוללות, לרבות הקשר שלנו גם גרמניה, שהוא נעשה בדברים שהם מאד הייתי אומר, נושאים רגישים וחשובים לביטחונה ועתידה של מדינת ישראל, לא ראוי שהדיון הזה יתקיים בציבור".

על הדיווחים כי נתניהו ידע על השחיתות בעסקת הצוללות השיב, "לגבי פרשת הצוללות, היועץ המשפטי בעצמו אמר בצורה מפורשת שאין חשדות נגדי פה, אין חשדות נגדי שם. זה לא מונע מהתקשורת לבוא בכל העוצמה שלה ולעשות מזה פרשיות מנופחות, כמו שזה קרה עם בביבי-טורס, או הבקבוקים או רהיטי הגן, כשזה מתברר אחר כך כלא כלום אין כותרות, בקול דממה דקה נגנז. גם זה ייגנז. אבל, המקרה הזה שונה, כי במקרים האחרים אמרתי 'לא יהיה כלום כי לא היה כלום'. פה הגורמים הרשמיים אומרים שאין כלום. הם אומרים! כבר עכשיו! ולכן יש כאן ניסיון לייצר אש מלאכותית".

נתניהו התייחס לאובססיה של העיתונאי והפרשן אמנון אברמוביץ' ואמר, כי "אברמוביץ' שנותן פרשנות סובייטית, יודע את מה שאני אומר, יש לו מקורות לא רעים. אבל זה אותו אמנון אברמוביץ' שכשהיו הפרשיות שמיוחסות לאריאל שרון והבן שלו, לא נחקר, הלך לכלא, ואנשים אחרים נחקרו בהאשמות חמורות, אותו אברמוביץ' אמר זה לא חשוב, לא צריך לדון בזה, צריך לאתרג, הוא קבע את המושג. כשמדובר במישהו שילך לקווי 67' ויעקור יהודים מביתם, מותר לאתרג. אבל כשמדובר במישהו שמונע, כמוני, ואני המחסום האמיתי לנסיגות לקווי 67' ולתוכנית של השמאל, אז צריך לסלק אותי. איך מסלקים אותי? בקמפיין מלאכותי, צבוע, איזו צביעות, איזו רעות רוח. מה הם מבלבלים את המוח?".

בהמשך נדרש נתניהו להאשמותיו של שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון בפרשת הצוללות, "הוא אמר עשרה ימים לפני שהוא איבד את תיק הביטחון שראש הממשלה הוא ראש ממשלה מצוין, היחסים איתו מצוינים ולא הייתה לו מילה להגיד, לא על הצוללות, לא על דובים ולא על זבובים". ריקלין: "ועדיין אין יום שאנחנו צופים בטלוויזיה, רואים אותך עולה ויורד עם צוללות".

לדברי ראש הממשלה, "זו השיטה של הפייק ניוז, תיארת את זה מדויק. לוקחים דבר שאין לו כל קשר אלי ורואים אותי 'עולה ויורד' עם הצוללות במטרה לייצר כאילו פרשייה. מכירים את השיטה הזאת, שיטה ממש סובייטית, אומרים לי 'מיקי גנור', לא יודע מי זה מיקי גנור, לא פגשתי אותו בחיים שלי. אין לי מושג מה משייכים לו ומה לא משייכים לו. אני יודע דבר אחד, ההחלטות שלי, כפי שקבע היועמ"ש, אני לא חשוד, לא עשיתי שום דבר לא ראוי, להפך. עשיתי דבר ראוי, אני יודע מה ההחלטות שלי היו, ההחלטות שלי נקיות לחלוטין וכך גם מעלה הבדיקה. אגב, שמעתי את אותו אברמוביץ, המאתרג הידוע, אמר 'כן, אבל זה היה לפני כמה חודשים', יום יום אנשים שומעים את התדרוכים שהכתבים מקבלים שאומרים 'גם היום, לא חשוד בכלום: לא צוללות, לא דובים, לא זבובים וגם לא בזק".

ראש הממשלה ציין בביטחון כי הוא משוכנע, כי פרשיות 2000 ו-3000, יסתיימו בלא כלום – אני מאמין, לגבי דוד שמרון ושלמה פילבר, אני מכיר אותם כאנשים ערכיים וישרים, אני חושב שלא יהיה שם כלום. אני לא מאמין שתהיה שם בעיה כלשהי אבל זה יתברר מהר מאד. לפי עורך דין עמית חדד שמייצג את שמרון הוא אמר בפירוש שבקרוב כולם יאכלו את הכובע. אני מעריך שהוא יודע על מה הוא מתבסס".

השארת תגובה