ישראל והפלסטינים חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בתחום המים

בתיווכו של השליח ג'ייסון גרינבלט חתמו היום ישראל והפלסטינים לבניית תעלת מים שתספק מים לעזור. בנוסף סוכם כי כבר מעכשיו ישראל תספק מים לרשות ולעזה.

גרינבלט עם הנגבי וגנאים
גרינבלט עם הנגבי וגנאים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

היום חתמו השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי וראש רשות המים הפלסטיני מאזן גנאים על בנוגע לפרוייקט תעלת הימים, יאפשרו להזרים עוד לפני הקמת הפרוייקט עשרות מיליוני קוב מים לרשות ולעזה.

מי שהביא להסכמות הוא השליח המיוחד למזרח התיכון מטעם הממשל האמריקני, ג'ייסון גרינבלט יחד עם השר הנגבי והנציג הפלסטיני.

השליח גרינבלט אמר במסיבת עיתונאים שכינס לרגל חתימת ההסכם כי "מים זה מצרך חשוב במזרח התיכון. ארה"ב מקדמת בברכה את הסיכום שיאפשר להזרים כ-32 מיליון קוב מישראל לרשות הפלסטינית. זה יעזור לא רק לישראל ולפלסטינים אלא גם לירדן".

גרינבלט התייחס גם לקידום השיחות בין ישראל והפלסטינים ואמר "הנשיא טראמפ הבהיר שנושא השגת השלום בין ישראל והפלסטינים נמצא בעדיפות הכי גבוהה עבורה. אנחנו עמלים עם השני הצדדים כדי להשיג התקדמות. זה הסכם שני שהושג השבוע בתמיכה של ממשל טראמפ וגורמים בינלאומיים אחרים – ומקדם את שיתופי הפעולה בין ישראל והפלסטינים – למען שיפור מצבם הכלכלי של הפלסטינים".

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי אמר במסיבת העיתונאים "לצערנו בשכונה שלנו לא כל יום יש לנו סיבה לחייך – היום יש לנו. אחרי שנים ארוכות ועם עזרה מג'ייסון גרינבלט והחלטות פרגמטיות של שני הצדדים, השגנו הסכם חשוב מאוד. ההסכם הזה מאפשר לנו לקדם את פרוייקט תעלת הימים שחיוני לישראל, לירדן וגם לרשות הפלסטינית. כולם הוכיחו שמים שיכולים להיות בסיס לשיתוף פעולה במקום להיות מקור לחוסר תקווה"

ראש רשות המים הפלסטינית, מאזן גנאים הודע לארצות הברית על קידום הפרוייקט "אנחנו מביעים הערכה לממשל האמריקני על התמיכה בהשגת ההסכם. משמעות ההסכם וחשיבותו לפלסטינים היא החלק שהם מקבלים מפרוייקט המשותף הזה – 22 מיליון קוב מים לשטחי הרשות הפלסטינית ו-10 מיליון קוב לעזה – שיסייעו להקל על סבלם – במיוחד בימי הקיץ החמים".

אך גנאים הדגיש כי אין להסכם קשר למגעים לשלום בין הישראלים לפלסטינים ושיבח את גרינבלט ואת הקונסל האמריקני אך התעלם מנוכחתו של השגריר פרידמן

השארת תגובה