סגן ראש העיר, אוריאל בוסו ל'כל הזמן': דורש אלפי דירות לחרדים

מ"מ ראש העיר מטעם סיעת ש"ס יוצא למאבק כדי להשיג אלפי דירות בעיר לטובת המגזר החרדי, במסגרת תכניות ענק שמקודמות בעיר • "כרגע, מגדרה ועד חדרה אין אזור אחד שמיועד לציבור החרדי, אין סיבה שנידחק לשולי הארץ"

אוריאל בוסו
אוריאל בוסו

האם הבשורה החדשה לזוגות הצעירים החרדיים תגיע מהעיר פתח תקווה? – אם נשפוט על פי רצינות כוונותיהם של קברניטי הדיור במגזר החרדי, שהתשובה לכך חיובית. תכניות בנייה ענקיות שמתוכננות בשני מתחמים בני מאות דונמים בפאתי העיר, אמורות להוסיף לעיר יותר מ-10,000 דירות, וכעת, הנציגים החרדים יוצאים בדרישה נחרצת ליעד את האזור למגזר החרדי.

על מנת להבין את המשמעות המלאה, הבה ונתבונן על מפת האזור: בסמוך לפתח תקווה, שוכן המתחם הצבאי צריפין, שנמצא בהליכי פינוי. על פי תכניות קבינט הדיור, במקום מתוכננים לקום כ-12,000 יחידות דיור. העירייה והתושבים מנהלים מלחמת חורמה נגד התכניות, בטענה כי המקום אינו מסוגל תחבורתית להכיל כזאת מאסה קריטית שתתווסף לכבישי האזור.

מתחם נוסף שנחשב להבטחה גדולה באזור, מכונה בשם 'סירקין הקטנה'. גבולותיו נושקים לכבישים 471 ו-6, ולשכונות עמישב והדר גנים. על פי התכניות, באזור יוקמו כ-4,000 יחידות דיור. נכון להיום, המתחם נמצא בשטח השיפוט של המועצה האזורית דרום השרון, מה שמצריך את אישור שר הפנים להעברת השטח לתחומי העיר פתח תקווה.

"יש לנו הזדמנות פז להביא שטח במרכז הארץ שיעמוד לרשות הזוגות הצעירים החרדים", אומר ל'כל הזמן' אוריאל בוסו, מ"מ ראש עיריית פ"ת, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה וחבר הוועדה המחוזית, וממובילי המהלך. "הגיע הזמן שנדפוק על השולחן ונגיד למה ייגרע חלקינו? למה הציבור החרדי צריך להידחק לשולי הארץ? המדינה בונה כעת עשרות אלפי דירות במסגרת מחיר למשתכן, ואין כל סיבה שהציבור החרדי לא יקבל נתח טוב בעוגה, לפחות לפי חלקו היחסי באוכלוסייה".

על פניו, הדרישה נשמעת יומרנית. אך התגייסותו הטוטאלית של שר הפנים אריה דרעי מסוגלת לשנות את מאזן הכוחות. בימים האחרונים, הורה יו"ר ש"ס לנציגיו ברשויות הרלוונטיות, להטיל את כובד משקלם על מנת שהשטח יוקצה לציבור החרדי.

הזירה העיקרית של הקרב נמצאת בותמ"ל – "הוועדה לתכנית מועדפת לדיור", שאחראית לתכנון ולייעוד השטח. נכון לעכשיו, כל תכניות השלד מדברות על בניינים רבי קומות, שכלל לא מתאימים למגורי הציבור החרדי. הנציגים החרדים מבקשים לשנות זאת ולהביא להפחתת יחידות, דבר שגם עשוי לענות על זעקת התושבים ולפתור את הקטסטרופה הפוטנציאלית של ריבוי התושבים החדשים.

"כרגע, מגדרה ועד חדרה אין אזור אחד שמיועד לציבור החרדי", אומר בוסו נחרצות, "צריך גם לזכור שפ"ת היא עיר עם 260,000 תושבים, ובהחלט ראוי שיהיו בה כמה אלפי דירות לחרדים. ראוי שהנושא יהפוך לדרישה שכל הנציגות החרדית תעמוד מאחוריה, שתביא להחלטת ממשלה שתנחה את כל הגורמים המתכננים".

2 תגובות
  1. יש בגדרה אלפי דונמים שמחכים להתיישבות. באין פניות התחילו הבדואים להשתלט על האדמות שם. מהר תנו לציבור את הקרקע! 400 אלף שקל 2 דונם חקלאי פרטי טאבו מגודר כולל מחסן קטן ואפשר לעשות עוד חצי דונן מוצל מבוטן. גן עדן!

  2. נכון אין מקום לחרדים…. בני ברק אין שם חרדים …. אלעד אין בא חרדים … פת אין בכלל חרדים . על מי סגןהראש העיר בא לעבוד…..

השארת תגובה