המשנה לראש העיר הגיב על סערת ההדתה: "הסתה וצביעות"

בעקבות החלטתו השנויה במחלוקת של ראש העיר להכניס תכנים דתיים לגני ילדים, יוצא המשנה לראש העיר מסיעת הבית היהודי במתקפה חריפה על חברי מרצ

מושיק גולדשטיין
מושיק גולדשטיין

"קמפיין ההדתה" הוביל השבוע למתיחות פנימית בעיריית גבעתיים. היה זה ראש העיר רן קוניק, שפרסם הנחיה ראשונה מסוגה, האוסרת הכנסת תכנים דתיים חיצוניים לגני הילדים כל עוד היא לא מלווה בחתימת רוב ההורים. המשנה לראש העיר מהבית היהודי לא אהב את ההחלטה ובחר דווקא לתקוף את חברי מר"צ במילים קשות: "הסתה", "צביעות" ו"גניבת דעת".

ראש העיר נימק את החלטתו וכתב: "הדרך הנכונה להכניס גורמים חיצונים, אם בכלל, וזו גם דעתו של הציבור הדתי בעיר, היא רק בשקיפות מלאה ובדלת הראשית. תכנית העשרה בתחום המסורת היהודית תוכל להיות מוצעת להורים, ובמידה והרוב בגן יבחר בה כתוספת לחומר המועבר על ידי צוות הגן".

המשנה לראש העיר מושיק גולדשטיין יצא למתקפה חריפה נגד אנשי מר"צ שהובילו את ההחלטה: "אני לא כועס לא עליכם ולא על מעשיכם שכולם גניבת דעת, הסתה ובעיקר צביעות. כי אני מבין אתכם ואת מצבכם, שנה וחודשיים לפני הבחירות, התחוור לכם שמרוב התעסקות בגינות קהילתיות ובמסיבות (שכבודן במקומן מונח), במבחן התוצאה והעשייה לקהל בוחריכם החילונים כשלתם כישלון חרוץ".

גולדשטיין חשף כי סיעת מר"צ הייתה שותפה בעצמה לכל ההחלטות הללו, והסיבה שלא תקפה אותן בשל כך שהחזיקה את תפקיד ה"סגנות בשכר".

"לא רק שכשלתם – כעת, כשיש התעוררות חילונית בעיר, מה חשוב לכם להסתיר? שאתם, סיעת מר"צ, נציגי החילונים לכאורה, מהווים ב-7 השנים האחרונות, שותפים מלאים לכל אותן פעילויות שקהל בוחריכם יוצא כנגדן, אתם הצבעתם בעד תקצובן של כל אחת ואחת הפעילויות והעמותות". כתב גולדשטיין.

השארת תגובה