התושבים חתמו על עצומה לראש העיר: "למנות רב ספרדי"

לקראת מאבק פנימי בראשל"צ: בעוד מאות תושבים חותמים על עצומה למען מינוי רב ראשי ספרדי לעיר, הרי שפעילים חילוניים מאיימים להיאבק במינוי אפשרי – כמו עמיתיהם ברחובות

הרב יהודה וולפא - רבה של ראשון לציון | צילום: משה גולדשטיין
הרב יהודה וולפא - רבה של ראשון לציון | צילום: משה גולדשטיין

לפני שבע שנים הלך לעולמו הגאון רבי יוסף עזרן, רבה הספרדי של ראשון לציון. כעת, החליטו גורמים חרדיים ודתיים להאיץ את ההליך לבחירת רב ראשי ספרדי לעיר, ופתחו בעצומה הדורשת מינוי רב ספרדי לצד הרב האשכנזי הגאון רבי יהודה וולפא.

כ-400 איש חתמו עד כה על העצומה, בה נכתב: "אנחנו החתומים מטה, תושבי ראשון לציון הנמנים על כלל גווני הקשת הדתית, מסורתית וחילונית, החפצים ברבנות המקרבת ומאחדת את כלל הציבור, פונים אליך בקריאה נרגשת לפעול על פי סמכותך, בהקדם האפשרי לבחירת רב ספרדי לעיר".

לצד העצומה, קמו פעילים חילוניים נגד היוזמה, ובדומה למערכה המתנהלת בעיר רחובות נגד מינוי רב ראשי ספרדי, מבטיחים כי יעתיקו את המודל והמינוי לא יעבור בשתיקה. לדברי המתנגדים מדובר במינוי ששכרו זהה לזה לשכר של ראש ראשות מקומית, משכורות שהעירייה אינה יכולה לעמוד בה.

המועמדים לתפקיד הם הרב שלמה לוי ראש ישיבת ההסדר בראשון לציון, מי שמקובל על הזרם הדתי בעיר. ומהצד החרדי ישנו את הרב אריה כהן חבר מועצת העיר מטעם ש"ס.

מאחר ובראשון לציון ישנם רבני שכונות בשכר, סבורים המתנגדים שאין צורך במינוי של רב ראשי נוסף על זה הקיים. "עירייה גירעונית, שנמצאת במצוקה תקציבית, לא יכולה להרשות לעצמה מינויים מיותרים מעין אלה שיהוו נטל כבד על תקציב העירייה", אומר אחד הפעילים בשיחה עם 'קו עיתונות'.

תגובה אחת
  1. הגאון הרב וולפא יכול לשמש גם כרב ספרדי. א"צ בעוד הוצאות מיותרות.
    הרב וולפא הוא שריד אחרון לדור של רבנים גאונים. שמרו עליו היטב
    כל הספרדים ראשל"צ אוהבים את הרב וולפא

השארת תגובה