סגן ראש העיר אומר ל'כל הזמן': "ברקת לא ממצה יכולת"

עופר ברקוביץ' טוען כי ברקת הוא חלק מהסיבה להקפאה ולחוסר הבניה בכמות מספיקה בירושלים, אך עמיתו יוסי דייטש מכוון אצבע מאשימה לממשלה ומצהיר "מרגישים שהחבל השתחרר מעט וישנה מגמה חיובית"

עופר ברקוביץ | ויקיפדיה
עופר ברקוביץ | ויקיפדיה

בעוד בירושלים נמשכת מגמת הפשרת הבנייה, סגני ראש העיר יוסי דייטש ועופר ברקוביץ מברכים על התופעה אך בטוחים בשיחה עם 'קו עיתונות' כי "אפשר יותר".

השבוע צפויה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאשר כ-800 יחידות דיור חדשות בשכונות פסגת זאב, נווה יעקב, רמות וגילה, זאת לאחר ששבוע שעבר אישרה הועדה 98 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה, 18 יחידות דיור עבור יהודים בשכונת בית חנינא ו-80 יחידות דיור נוספות בשכונת רמות בצפון העיר. כמו כן, הוועדה אישרה עשרות יחידות דיור עבור המגזר הערבי.

סגן ראש העיר עופר ברקוביץ (התעוררות) מאשים בשיחה עם 'קו עיתונות': "אין תחושה שניר ברקת ממצה את היכולת בכל הקשור לשחרור הבנייה בירושלים". לדבריו, "ההחלטות על הקפאה הם ברמה המדינית – בהוראות ישירות מלשכת ראש הממשלה, אך גם ברקת הוא הסיבה לחלק מההקפאה ועיכוב הבנייה בעיר".

עופר ברקוביץ מאגף את ברקת מימין וטוען כי לא נעשה מספיק בכל הקשור לבנייה לציבור החרדי, לדבריו: "מי שלא בונה לחרדים שלא יתפלא שנוצרים עימותים בשכונות מעורבות, אנחנו רוצים את כולם בירושלים, חילונים, דתיים, חרדים וערבים הזקוקים למענה ראוי".

לעומתו, סגרה"ע יוסי דייטש (יהדות התורה) נמנע מביקורת על ראש העיר. בשיחה עם 'קו עיתונות' אומר דייטש: "ניר ברקת לא הקפיא את הבנייה, ממשלת ישראל היא זו שהקפיאה את הבנייה, לאחרונה יש מגמה חיובית. היינו בטוחים כי לאחר פסטיבל טראמפ תהיה התקדמות מידית של אישורי הבנייה בעיר, אך לא כך".

לדברי דייטש: "בעבר היינו נקלעים למשבר מדיני בסיטואציה הנוכחית של אישור יחידות דיור, בעידן אובמה על כל מרפסת בגילה התרחש משבר. כעת אנו מרגישים שהחבל השתחרר מעט וישנה מגמה חיובית".

השארת תגובה