כתבי אישום הוגשו כנגד סייעני המחבלים שרצחו את הדס מלכא הי"ד • בתי המחבלים יהרסו

הפרקליטות תגיש כתבי אישום בגין גרימת מוות ברשלנות כנגד מבריחי שבחי"ם שהסיעו את המחבלים. בנוסף צה"ל יהרוס את בתי המחבלים.

פיגוע בשער שכם (צילום: דובר מד"א)
פיגוע בשער שכם (צילום: דובר מד"א)

עם סיומה של חקירת הפיגוע בשער שכם שעירה לפני כחודש בו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד, המשטרה היום תעביר לפרקליטות כתבי אישום כנגד תושב מזרח ירושלים ותושב שטחים שהסיעו המחבלים שביצעו הפיגוע.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך החקירה נאספו ראיות לפיהן הצלחנו להתחקות אחר מסלול הגעתם של המחבלים מהשטחים לירושלים ועד שביצעו את הפיגוע הרצחני." והוסיפו כי "כל מי שמסיע שוהים בלתי חוקיים לתוך שטחי ישראל צריך לדעת ולצפות שביניהם עלול להיות מפגע שמבקש לבצע פיגוע טרור והמשמעות היא שברמה מסויימת הינו שותף לפיגוע ולתוצאותיו הקשות".
כך ציינו במשטרה עם סיומה של החקירה והעברת החומר לפרקליטות ירושלים, שצפויים להגיש היום כנגד החשודים כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות.

משטרת ישראל והשב"כ עצרו מיד לאחר הפיגוע שני חשודים מרכזיים, תושב עיסאוויה ותושב שטחים. השניים נחקרו בחשד שארגנו את קבוצת השב"חים, בהם המחבלים, והסיעו אותם לשטחי ישראל ולירושלים יום קודם לפיגוע.

מעצרם של השניים הוארך מעת לעת. וביום א' הוגשה כנגדם הצהרת תובע עם הארכת מעצרם והיום צפויה הפרקליטות להגיש כנגדם כתבי אישום.

במשטרה ציינו עוד "יודגש כי זה הפיגוע השלישי שהמשטרה הצליחה לבסס תשתית ראייתית ותוך שת"פ עם הפרקליטות , להביא לדין בגין עבירת גרימת מוות ברשלנות מסיעי שב"חים, תושבי מזרח ירושלים, שהסיעו ברכבם לישראל תושבי שטחים שביצעו פיגועי טרור רצחניים. המשטרה מדגישה כי תגיע לכל מי שידו היתה מעורבת בכל דרך, בין במישרין ובין בעקיפין, בפיגועי טרור ותפעל למצות עימו את מלוא חומרת הדין"

כוח צה"ל מסר הלילה הודעה למשפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע המשולב בשער שכם, שבו נהרגה לוחמת מג"ב, רס"ר הדס מלכא ז"ל. המשפחה יכולה לערער על ההחלטה בתוך 72 שעות.

השארת תגובה