האיום החדש על נתניהו? העבודה בראשות גבאי מקבלת את המקום השני במספר המנדטים

מי שעד היום מפלגתו נשקה בסקרים לליכוד בראשותו של נתניהו, נדחק למקום השלישי • ומי הכי ראוי לכהן כראש ממשלה? • סקרי הערב מערוץ 2 וערוץ 10

נתניהו, גבאי ולפיד
נתניהו, גבאי ולפיד

הערב, יממה לאחר ניצחונו של אבי גבאי, בפריימריז על ראשות העבודה, מפרסם ערוץ 2 סקר חדש ולפיו, במידה ומתקיימים בחירות בזמן הקרוב, המחנה הציוני (העבודה והתנועה יחדיו) בראשותו של גבאי, זוכים בכ-20 מנדטים – המפלגה השניה בגודלה בדירוג הכולל של המפלגות.

מי שעד היום היווה איום על נתניהו במספר המנדטים שלה, מפלגת יש עתיד בראשותו של יאיר לפיד, מקבלת כ-18 מנדטים בלבד. הליכוד לעומת זאת זוכה לכ-25 מנדטים.

עוד ברשימה: הבית היהודי והרשימה המשותפת – כל אחת עם 13 מנדטים, כולנו בראשות כחלון – 8, יהדות התורה – 7, ישראל ביתנו – 6, בתחתית הרשימה, ש"ס ומרצ – כל אחת עם חמש מנדטים בלבד.

כמו כן בסקר נוסף שנערך ע"י ערוץ 10 התוצאות היו דיי זהות: הליכוד – 29, המחנה הציוני – 24, יש עתיד – 16, הבית היהודי – 14, הרשימה המשותפת – 8, ישראל ביתנו – 7, כולנו ויהדות התורה – כל אחת עם שש מנדטים, ש"ס ומרצ – כל אחת עם חמש מנדטים בלבד.

‏כמו כן, בשני הסקרים נשאלו הנסקרים, מי מבחינתם הכי מתאים לכהן כראש ממשלה:

ערוץ 2: נתניהו – 34%, גבאי – 13%, לפיד – 12% ובנט – 6%.

ערוץ 10: נתניהו – 37%, אבי גבאי – 14%, יאיר לפיד – 12%, נפתלי בנט – 8%. כמו כן, נשאלו הנסקרים במי היו תומכים מבין השניים בלבד: בנימין נתניהו – 51%, אבי גבאי – 21%.

תגובה אחת
  1. כבר ראינו את ההתלהבות הזאת בזמנו עם ברק ויודעים בדיוק מה היה הסוף. כנ"ל שימון פרס "נבחר" לראש ממשלה ע"י הסקרים עשרות פעמים–אבל בפועל מעולם לא. העם לא מטומטם ויודעים בדיוק מי ומה הם אנשי המפלגה האבודה.

השארת תגובה