המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של שלושה חשודים בתיק 3000

המשטרה תביא לבית המשפט בראשון לציון שלושה חשודים בפרשה להארכת מעצר. מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי אחד החשודים הוא ראש המל"ל לשעבר

להב 433. צילום: משטרת ישראל
להב 433. צילום: משטרת ישראל

המשטרה תביא בשעות הקרובות לבית משפט השלום בראשון לציון שלושה מששת החשודים שעוכבו הבוקר לחקירה בפרשה 3000 על מנת להאריך את מעצרם. השלושה הם המשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף ושני חשודים נוספים ששמם אסור עדיין לפרסום. לגבי יתר החשודים טרם התקבלה החלטה.

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי אבריאל בר יוסף, סגן ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, שאף היה מועמד ראש הממשלה לתפקיד ראש המל"ל (המועצה לביטחון לאומי) אך מועמדותו הוסרה לאחר שנחקר בחשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים.

הבוקר עצרה המשטרה לחקירה הבוקר שישה בכירים מהמגזר הפרטי והציבורי במסגרת החקירה המתנהלת על עסקת רכישת הצוללות מגרמניה.

ששת המעורבים נחקרו מאז שעות הבוקר בחשד לשורת עבירות, בהן שוחד והלבנת הון. בין הנחקרים גם אדם המקורב מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו וחשוד אחר הוא איש עסקים, שיהיה בין אלה שיובאו לבית המשפט.

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) הגיב היום לחקירת פרשת 3000 ואמר כי "מעגל החקירה מתחיל להיסגר על נתניהו – יש לעצור את קידום העסקה עד סוף החקירה". ח"כ מרגלית מסר לפני עשרה ימים עדות במשטרה והעביר מידע נוסף שאסף בגרמניה על עסקת כלי השיט. היום עוכבו שישה חשודים נוספים לחקירה בנושא. "אנשי נתניהו היו במוקד העסקה וכעת גם במוקד החקירה. המידע שמסרתי לחוקרים לא משאיר הרבה אפשרויות חוץ מחקירת נתניהו בעצמו".

השארת תגובה