היום: פייסבוק וגוגל מכריזות מלחמה – ואתם תשלמו את המחיר

האם ראש ה-FCC אכן מתכוון להכריז על דיקטטורה ברשת? לפי ענקיות המדיה בארצות הברית אכן קיים איום כזה • "יום פעולה" מיוחד, עליו הכריזו החברות הגדולות ברשת יביא להאטת הגלישה באתרים, פופ-אפים והודעות אנימציה מעצבנות

ראש ה-FCC (המקביל האמריקאי לשר התקשורת), אג'יט פאי, הודיע כי בכוונתו להחזיר את אתרי האינטרנט ממעמד של חוק, שהקנה להם קודמו בתפקיד, למעמד של הנחיות רגולטוריות, בכדי לצמצם את הביורוקרטיה שכופה המעמד של הכללים כחוק. ההודעה התקבלה אצל ספקיות האינטרנט כחוק המיועד לבטל את כללי ניטרליות הרשת ויאפשר לדבריהם האטת קצב הגלישה באתרים בלתי-רצויים.

בתגובה, הכריזו ספקיות האינטרנט וענקיות המדיה בארצות הברית, שרובן אף פעילות ברחבי העולם, על "יום פעולה" שיתקיים היום. במהלכו הן יאטו את מהירות הגלישה והטעינה של הדפים באתר, או לחילופין, יזהירו את הגולשים בדרכים שונות על מה שהם מכנים 'דיקטטורה' העושה את דרכה לרשת.

כך למשל, הודיעו אפליקציות ואתרים גדולים רבים כי הם ישחררו הודעות פוש מהאפליקציות שלהם ויקפיצו פופ-אפים באתרים שלהם, בהם יוצג לגולש מידע אודות ההחלטה הגרועה שייתכן ותאט את קצב הגלישה שלהם. אתרים וספקיות מדיה אחרות הכריזו כי תמונות אנימציה מעצבנות, כמו זו שהנכם רואים כאן בכתבה, יוצגו עבור הגולשים – שיוזהרו מפני החשש מהעתיד לבוא.

גם בחברות המדיה הגדולות, גוגל ופייסבוק הודיעו כי ישתתפו ב"יום הפעולה", אך אלה לא ציינו כיצד ישתתפו בה. ענקית הזרמת הוידיאו 'וימאו' הודיעה אף היא כי תיקח חלק פעיל ב"יום הפעולה" וכי כל הסרטונים באתר החברה ייפתחו בסרטון 'מידע' מקדים, אותו ניתן לראות כאן בכתבה, יספק לגולשים אזהרה על כך כי ייתכן ובעתיד לא יוכלו אלה להנות משירותי הצפייה האיכותית באתר – במידה והגלישה בה תואט.

עוד ישתתפו ב"יום הפעולה": אמזון, נטפליקס, קיקסטארטר, מוזילה, גרינפיס ועוד.

השארת תגובה