אמסלם מאשים: "המפכ"ל חי בעולם הפוך, כנראה שאצלו החוק זה המלצה"

בימים האחרונים התגלעה מתיחות בין ארדן לאלשיך על רקע הצעה שהגישו ח"כ אמסלם וגפני ולפיה תועבר אחריות התקציב המשטרתי לידיו של השר לביטחון פנים, המפכ"ל מצדו מזהיר מפני התערבות הדרג הפוליטי

השר גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך
השר גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חבר הכנסת דוד אמסלם (הליכוד) המכהן בתפקידו כיושב ראש ועדת הפנים, מזהיר מפני התנהלות המשטרה והקמפיין אותו היא מובילה, במשבר שפקד את יחסי השר לביטחון פנים והמפכ"ל על רקע ההצעה להעברת טיפול תקציב המשטרה לאחריות המשרד לביטחון הפנים.

במשטרה מאשימים כי מי שעומד מאחורי אמסלם הנו השר לביטחון פנים גלעד ארדן כאשר האסטרטגיה היא מסמוס חקירת נתניהו מחוסר תקציב.

קצפו של ח"כ אמסלם יצא לאחר שבימים האחרונים שיגרו גורמים במשטרה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בו האשימו כי "להצעת החוק המדוברת יש משמעות הרסנית בדבר יכולתו של המפקח הכללי לבצע את תפקידו כאמור בפקודת המשטרה".

"המשטרה היא גוף אוכף, ולא סביר ולא רצוי במדינה דמוקרטית שפעולותיו היומיומיות ומשאביו יהיו מוכוונים פוליטית. העברת החשב למשרד לביטחון הפנים תהפוך בפועל את השר ל'מפכ"ל על' ותעמוד בסתירה להגדרת תפקידי השר, כפי שנקבעו בחוק ובפרשנות בג"ץ". נאמר במכתב.

לדבריהם, "התערבות כזו של דרג פוליטי איננה מסוכנת רק בתחום החקירות, שבו הרגישות מובנת לכל, היא בעייתית גם כשמדובר על פעילות משטרתית מתחומים אחרים. לא יעלה על הדעת שגורם פוליטי יוכל להחליט על הקצאת משאבים מבצעיים לאכיפה הקשורה לפינוי מאחזים מצד אחד או לפעילות כנגד עמותות שמאל מצד שני".

בתגובה לדברים הגיב חבר הכנסת אמסלם ובראיון 'לישראל היום' אמר, כי "מדובר בהתבטאות אומללה, אם הייתי השר לביטחון הפנים – אז או שאני הייתי נשאר בתפקיד או המפכ"ל".

לדבריו, "המפכ"ל התבלבל, הוא חושב שהוא השר לביטחון הפנים והשר הוא המפכ"ל. הוא פתח נגד הדרג הפוליטי בקמפיין בהיותו פקיד ציבור בעניין שהוא מנהלי. זה חמור מאוד, זה נהוג במשטר טוטליטרי. על זה צריך להעמיד אותו לדין משמעתי".

"אני לא עובד אצל המפכ"ל, אני יו"ר ועדת הפנים ותפקידי על פי החוק זה לבקר את המשטרה. המפכ"ל חי בעולם הפוך, כנראה שאצלו החוק זה המלצה". אמסלם הבהיר כי בכוונתו להביא את הצעת החוק לדיון בוועדה ביום ראשון. "הדיון צריך להתקיים בוועדה. שהמפכ"ל יבוא לשם, במקום לנהל נגדנו קמפיין".

השארת תגובה