סגן משנה דוד גולובנציץ ז"ל • נהרג מפליטת כדור במהלך תרגיל

סמוך לתל רומיידה בחברון נהרג קצין צה"ל בדרגת סגן משנה כשפיקד על תרגיל במהלכו נפגע מפליטת כדור. מפקד פיקוד המרכז מינה ועדת מומחים לתחקור נסיבות האירוע.• גם מצ"ח פתחה בחקירה

זירת האירוע [צילום TPS]
זירת האירוע [צילום TPS]

אסון באזור קריית ארבע: קצין צה"ל סג"ם דוד גולובנציץ ז"ל, בן 22, מפקד מחלקה בחטיבת גולני, מהיישוב אפרת נהרג אמש כתוצאה מפליטת כדור במהלך תרגיל בחסם ג'ילבר בחברון.

כוחות הצלה גדולים הגיעו לזירה והחלו לבצע בו פעולות החייאה, אולם לאחר זמן קצר נקבע מותו.

הועלה מדרגת סג"ם לדרגת סגן לאחר מותו.

מצבו של סג"ם דוד גולובנציץ ז"ל, בן למשפחת גולובנציץ החרדית, הוגדר בתחילה 'קשה מאד' וצוות מגן דוד אדום וכוחות רפואה של צה"ל טיפלו בו ומסוק הוזעק לפנותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שעה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו בבית החולים.

מהתחקיר הראשוני של האירוע עלה, כי בשעות הערב ביצע גולובנצ'יץ', מפקד מחלקה בחטיבת גולני, תרגיל לאחר עלייה למשמרת בעמדת ג'ילבר.

במסגרת התרגיל ביים המפקד הגעה של מחבל לעמדת ג'ילבר וניסיון דקירה כולל הפיכת שולחן על החייל. החיילים המתורגלים תרגלו נטרול מחבל ובמהלך התרגיל נורו שני כדורים לעברו. מפקד המחלקה לא חבש שכפ"ץ קרמי ולא אפודה זוהרת במהלך התרגיל. כמו כן, לפני התרגיל החיילים לא פרקו את נשקיהם.

ברקע התאונה ואירועי בטיחות נוספים הנחה הערב הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, על עוצר אימונים כלל צה"לי ביום חמישי הקרוב, וביצוע יום בטיחות בכלל יחידות הצבא.

בנוסף לכך, הרמטכ"ל יקיים באותו היום ישיבה מיוחדת של פורום המטה הכללי בנושא זה.

השארת תגובה