למעלה מ30 עצורים בעוקץ 'מיזם התחבורה המפלצתי' של סין

האוטובוס שהיה אמור לנוע מעל מכוניות ולפתור את חלק מבעיית התחבורה בסין מתברר כעת כחלום לא מציאותי, עשרות משקיעים נפלו בפח לאחר שהשקיעו הון עתק, הרשויות בסין פתחו בחקירה

האוטובוס שירד לטמיון
האוטובוס שירד לטמיון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המיזם שהיה אמור לפתור את בעיות התחבורה וזיהום האויר הקשות שהערים המרכזיות של סין סובלות ממנה, מתברר כעוקץ לאחר שהאתר בו נבדק כלי הרכב הניסיוני נמצא עומד שומם, וזאת לטענת המפתחים בגלל בעיות כלכליות.

על פי החשדות אותם בודקת משטרת בייג'ין. מאחורי המיזם של פיתוח האוטובוס המוזר עומדת מערכת גיוס כספים בלתי חוקיים, יותר משלושים אנשים נעצרו לחקירה ביניהם האחראים על מנגנון גיוס הכספים ומי שאחראים לפיתוח המיזם שבמסגרתו גוייס מעל  1.3 מיליארד דולר ממשקיעים.

חשדות כי המיזם המפלצתי נועד לכישלון עוד בטרם הוצג הדגם של האוטובוס וכי החברה שעיצבה את הדגם עדין לא קיבלה את מיליוני הדולרים שהובטחו לה. הדגם עצמו ששכב באתר בו הוצג לציבור, העלה אבק והועבר למוסך סמוך והמסילות בו היו אמורים להתבצע נסיעות המבחן, נהרס על ידי העירייה לאחר שלא נעשה בהם כל שימוש.

על פי התוכנית שהוצגה, האוטובוס בעל הממדים העצומים היה אמור להכיל 300 נוסעים בדגם הראשוני ובגרסה העתידית שלו לא פחות מ-1200 נוסעים בו זמנית, אורכו היה כ22 מטר, רוחבו כ-8מטרים ומתנשא לגובה של קרוב ל-5 מטרים כאשר השניים התחתונות חלולות למעבר רכבים. כעת נשאר רק לחלום על פרויקטים גרנדיוזיים כמין אלו, ותו לו.

השארת תגובה