קייטנה במטבח הביתי שלכם: כך תרוויחו פעמיים

החופש הגדול כבר כאן ואי אפשר להתעלם ממנו • כל מי שהבית שלה הפך לקייטנה אחת גדולה יש לשירה פתרון מעניין בשבילה

פסטה ריקוטה
פסטה ריקוטה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הקיץ בפתח, החופש הגדול מחכה לנו בסיבוב… חלק מההורים, ביניהם אנוכי, חיות בהכחשה אמיתית: 'אה, באמת, החופש הגדול מתקרב?' ואם אני עוצמת עיניים כשאפתח אותם ההתמודדות עם החופש הגדול תיעלם?

את התשובה אני יודעת, לצד כל שלל העצות, להקפיד על שמירת סדר יום עם הילדים, לחפש את המקומות החינמיים, זה המקום לגלות שאין חינם בעולם, תמיד תגלו מה מסתתר מאחורי החינמי.

שאלה שאני נתקלת בה מידי שנה מחדש, לא רק אני שואלת את עצמי, אלא נשים ואמהות מתייעצות איתי איך להתארגן לקראת החופש הגדול?

יש את העצה הקצת מצחיקה, תכננו את הוצאות הקיץ, מהקייטנות ועד הטיולים, ואוכל בחוץ ובפנים, אבל היי במציאות, ההוצאות שתכננתם תכפילו פי מאה…. צחוק צחוק ועכשיו ברצינות, תנסו בכל זאת לבדוק את הקייטנות, תנסו למשוך אותם בקייטנה עד תשעה באב.

אם הנתונים שיש לכם על מספר ימי הקייטנות נסו לחשב כמה ימי חופשה מגיעה לכם על פי חוק, ונצלו לצערכם את הימים האלה כדי להיות עבדים לילדים. כמובן נסו להיעזר במטפלת, כן כן, זה עולה כסף,  בייביסיטר כן כן זה עולה כסף , הורים, אחים…. תתפלאו גם זה יכול לעלות כסף .

בתוך ימים אלה כדאי לתכנן ימי כיף עם הילדים שאינם כרוכים בהוצאה כספית ענקית, כמו ים בשעות הבוקר המוקדמות לפני שהשמש קופחת או אחר הצהריים המאוחרים, חפשו מה המתנ"ס מציע כפעילות חינמית נסו לחפש מוקדים בהם גרים מעט אנשים כי בערים חרדיות כמו ביתר ואלעד הילדים שלכם יגיעו באושר ויגלו שאין מקום לזוז כי הגיעו חמישים אלף ילדים.

כנסו למטבח

השנה החלטתי לפקוח את העיניים ולהתכונן לאימת הימים הנוראים… (אגב, לא לחינם הימים הנוראיים נוחתים עלינו תיכף אחרי החופש הגדול) נסעתי לתלפיות לחנות של סולתם רדד והעמסתי באוטו שלי את שעות המטבח שאני מתכננת לבלות עם הילדים, קחו בחשבון, שאתם מוכנים לספוג בלגן במטבח, בישול או אפייה של מתכונים קלים המיועדים לילדים יכולים להוות פעילות נפלאה.
לדבריה של שושנה ירון יועצת חינוכית, הבישול יתרום לילדים תחושת מסוגלות.

אפשר ללמד את הילדים כיצד ערבוב של מושגי יסוד, ביצים, קמח, סוכר, שמן, הופכים לעוגיות נהדרות לילדים ולמשפחה.

תבנית לב סולתם

הילדים הכינו עוגיות ? פסטה עם רוטב? הרווחתם פעמיים, מעבר לתחושת הסיפוק הם יחזקו את הביטחון העצמי שלהם. ישנם ילדים שסובלים מבעיות בוויסות התחושתי, והחושי, דרך המגע בחומרי האפיה תוכלו לעזור להם. ילדים שסובלים מפרצי זעם, תסכולים, תנו להם ללוש את הבצק ותגלו את הרוגע בפנים שלהם. תהפכו את המטבח לכלי אמיתי בחינוך הילדים, הפעילות במטבח תפתיע את ההורים לטובה.

פאי סולתם

מצאתי תבניות קטנות בצורת לב שישמחו את הילדים, מכשיר וופל בלגי קטן וקומפקטי, תבניות סיליקון למאפינס, תבנית לפיצה, והרבה כלים צבעוניים, שלל כפות ערבוב שהתאמתי להם קערה ורודה עמוקה ויפה, וקדימה למטבח לעבודה.

בזמן שלשנו את הבצק, ארוחת ערב מזינה וטעימה התבשלה לה בפלאסיר, ההפתעה החדשה מבית סולתם, סיר לחץ בלי הלחץ של הלחץ…. נשמע מסובך? בכלל לא, תנסו, תקבלו גם ארוחה מזינה וטעימה גם שמירה על ערכים תזונתיים ובעיקר… שמירה על הזמן היקר שלכם.

השארת תגובה