טלטלה בישיבת חברון: כ-20 בחורים מבוגרים נזרקו מהישיבה

כ-20 בחורים מבוגרים מהוועדים הגבוהים בישיבת חברון קיבלו הוראה לעזוב את הישיבה. לטענת הבחורים: "במטרה לפנות מקום לבחורים החדשים מוועד א'"

ישיבת חברון
ישיבת חברון

טלטלה בישיבת חברון: ביום חמישי האחרון העיף ראש ישיבת "כנסת ישראל" גבעת מרדכי, הגר"י חברוני, כ-20 בחורים מבוגרים מהוועדים הגבוהים. לטענת בחורי הישיבה: "במטרה לפנות חדרים לבחורים החדשים בוועד א' שיגיעו בזמן אלול הקרוב".

מהמידע שהגיע לידי 'כל הזמן' עולה כי שאר ראשי הישיבות לא הסכימו המהלך, וכי הגר"ד כהן אף החזיר לישיבה את אחד הבחורים המועפים. עוד נודע, כי הגרמ"מ פרבשטיין שמע על המהלך רק הבוקר, שלושה ימים לאחר שהבחורים קיבלו הוראה לעזוב את הישיבה.

כאמור, לטענת הבחורים, הסיבה להעפת הבחורים המבוגרים היא לפנות מקום לבחורים החדשים, שכן הישיבה נתקלת בשנים האחרונות בצפיפות יותר, בשל הביקוש הגבוה לישיבה. השנה התקבלו למבחן בישיבה מתוך מאות נבחנים כ-250 בחורים, כשמתוכם אמורים להתקבל כ-220. רק לפני כחודש חנכה הישיבה חדר אוכל חדש, שיכול לאכלס את כלל בחורי הישיבה, בעלות של מיליוני שקלים, אחרי שנים שהבחורים נאלצו לאכול במשמרות.

אחד מבחורי הישיבה אמר ל'כל הזמן' כי מדובר בבחורים מצוינים, וחלקם הועפו רק בגלל שהם לא לומדים סדר א' בישיבה אלא בכולל לאברכים. לדבריו, לאחר שבחורים פנו לגר"י חברוני שיבחן את הנושא מחדש, הוא הסכים להחזיר את חלקם, אך ורק אם הם יסכימו להצטופף ארבעה בחדר, במקום שלושה כיום.

השארת תגובה