"מדיבורים למעשים" • וועדת החוץ והביטחון דנה בעצירת מימון המחבלים

ועדת החוץ והביטחון דנה בהצעת החוק המבקשת לעצור את המשכורות שמשלמת הרש"פ למחבלים הכלואים. "הגיע הזמן לעבור מדיבורים למעשים".

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת החלה היום בדיון בהצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) המבקשת לעצור את המשכורות שמשלמת הרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים

לפי הצעת החוק שהגיש ח"כ אלעזר שטרן ואושרה בקריאה טרומית בתמיכת הקואליציה, מדינת ישראל תקזז מתשלומי המס שהיא מעבירה לרשות מידי שנה, את סכומי הכסף המועברים למחבלים, מאחר שהעברת הכספים של הרשות למחבלים מהווה הפרה של הסכמי אוסלו.

ח"כ שטרן אמר בעת אישור החוק בטרומית כי "חייבים לעשות סוף לעובדה שמחבלים ובני משפחותיהם מקבלים תשלום עבור רצח של ישראלים. לא יכול להיות שמחבלים יקבלו משכורות על כך שרצחו יהודים. המדינה חייבת לעשות הכל כדי להילחם בטרור, החוק הזה הוא קריטי לביטחון הלאומי של ישראל, התשלומים שמעבירה הרשות למחבלים הם לא רק הסתה אלא גם תמריץ לביצוע פעולות טרור. הרשות למעשה מעודדת פעולות רצח של ישראלים, מחובתנו לעצור את זה"

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), חבר ועדת החוץ והביטחון, אמר בדיון כי "הגיע הזמן לעבור מדיבורים למעשים. אנחנו שנים מדברים על כך שהרשות הפלסטינית מעודדת טרור, בין השאר אך לא רק – על ידי תשלום משכורות ומענקים למחבלים, ושיא האבסורד הוא שמדינת ישראל שדם אזרחיה נשפך בשל ההסתה הזו ממשיכה להעביר לרשות כספים,עצירת הכספים האלה הוא צעד אחד – אבל יהיו חייבים להצטרף אליו צעדים נוספים כדי להיאבק מלחמת חורמה בהסתה".