מתקפת הסייבר: הנזק המרכזי באוקראינה. ישראל כמעט ולא נפגעה

בהודו ובאוקראינה נרשמו שיבושים חמורים בעקבות המתקפה הקשה. בישראל היקף הפגיעה מצומצם. רק 36 משתמשים הסכימו לשלם להאקרים תשלום תמורת הסרת תוכנת הרוגלה במסגרת מתקפת הסייבר.

סייבר
סייבר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מתקפת הסייבר באירופה בהודו הושבתה חברת הנמלים לאחר שמאות מחשבים במערכות שלה נדבקו בווירוס, וגם כספומטים רבים באוקראינה הושפעו ממנו כאשר התקיף את הבנקים. כל מומחי הסייבר בעולם מנסים לאתר את מקור המתקפה, אולם הווירוס טרם זוהה באופן מוחלט – אם כי הוא דומה לווירוס WannaCry שתקף בחודש מאי עשרות בתי חולים באנגליה וחברות נוספות.

רק 36 אנשים שילמו את הכופר הנדרש במתקפת הסייבר, כך עולה מנתונים חדשים של חברת 2BSecure, חברת אבטחת המידע והסייבר של מטריקס. בישראל המתקפה הייתה מצומצמת הרבה יותר, כאשר רוב המותקפות היו חברות ממגזר נותני השירות המשפטיים, מרביתן קטנות ובינוניות.

מומחי סייבר בישראל הסבירו כי הודות למודעות ולמוכנות בארץ, מספר החברות שנפגעו היה קטן. עם זאת, מסבירים בחברת אבטחת המידע ESET כי "אנחנו עדים ליותר ויותר גלים של מתקפות כופר וככל הנראה נמשיך לראות מתקפות כאלה. אנחנו ממליצים לחדד את ההוראות בארגונים, לעדכן את מערכות ההפעלה ולא לפתוח קבצים מכתובות מייל לא מוכרות".

השארת תגובה