הבית הלבן: "בניגוד לשמועות, השלום הישראלי פלסטיני בסדר עדיפות עליונה"

דוברת מחלקת המדינה התייחסה לדיווחים ולפיהן, בכוונת הבית הלבן למצות את ניסיון התיווך בין ישראל לפלסטינים בהקדם וכי קיים סיכוי משמעותי ולפיו יכריז הממשל כי הוא מסיר את חסותו מהסכם עתידי באזור

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ג'ארד קושנר. צילום עמוס בן גרשום לעמ (1)
פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ג'ארד קושנר. צילום עמוס בן גרשום לעמ (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

דוברת מחלקת המדינה הכחישה הלילה את הדיווחים ולפיהן בכוונת הממשל 'למצות' את הניסיונות לקדם את המשא המדיני בין ישראל לפלסטינים והבהירה כי ההיפך הוא הנכון. "אנחנו מבינים ומכירים בכך שאין מדובר במשימה קלה ופשוטה כלל ועיקר, אנו מודעים גם לעובדה כי איננו עומדים בפני 'הסכם זריז' וזה לא הולך להסתכם בפגישה או בנסיעה אחת", אמרה בתדרוך לעיתונאים.

לדבריה, "הנשיא בעצמו כבר הבהיר, שאין זה הולך להיות תהליך קל, מדובר בתהליך בו על שני הצדדים יהיה לתת קצת, במטרה להגיע להסכם שלום".

"זו גם לא הפתעה שחלק מהפגישות והשיחות יהיו יותר קשות מהאחרות. חלקן יהיו מאתגרות יותר, אך איננו נסוגים בשום צורה מהניסיונות לקידום התהליך, ולא מורידים את הנושא מראש סדרי העדיפויות שלנו".

בהמשך התייחס הדוברת לשמועות בישראל על פגישה קשה שכביכול התקיימה בין קושנר לאבו מאזן בשבוע שעבר ואמרה, "כי התעדכנה במהלך סוף השבוע מגורם שנכח בפגישה בין גרינבלט, קושנר ועבאס, והדיווחים בענין פשוט שקריים".

השארת תגובה