המאבק באונסק"ו: ישראל מנעה מחברי הארגון לבקר בחברון

בימים הקרובים צפוי אונסק"ו להעביר הצעת החלטה השוללת את הזיקה היהודית לחברון ומערת המכפלה וזאת בהמשך להחלטה זהה שכבר התקבלה לגבי הר הבית והכותל המערבי

האדמור מסקווירא בחברון צילום משה גולדשטיין10
האדמור מסקווירא בחברון צילום משה גולדשטיין10

בשבוע הבא צפויה להתקיים באונסק"ו הצבעה המבקשת לשלול את הזיקה היהודית למקומות הקדושים בחברון ובתוכם מערת המכפלה. הצעת ההחלטה הוגשה על ידי הפלסטינים ומסווגת כ'דחופה'.

יצויין, כי במסגרת בדיקת 'המועצה הבינלאומית של אנדרטאות ואתרים' של האו"ם, נכללה העיר העתיקה בחברון במסגרת 35 המקומות הקדושים העשויים להיכלל ברשימת אתרי המורשת העולמיים. אלא שבהצעת ההחלטה שהגישו הפלסטינים, הם דורשים להכניס את העיר העתיקה בחברון לרשימת 'אתרי המורשת' שנתונים להשגחה תחת עיניהם הבוחנות ולו בשל העובדה שלטענתם האזור מצוי בסכנת הכחדה על ידי ישראל.

בישראל המודעים להצעה שצפויה לעלות שבוע הבא להצבעה, דחו באופן רשמי את הבקשה שהגישו פעילי ארגון האו"ם לקיום ביקור שטח בחברון וסירבה להעניק להם את אשרות הכניסה לאזור העיר העתיקה.

יצויין, כי מאז הכיר אונסק"ו במדינה הפלסטינית, מנסה הרשות בכל דרך לקבוע מסמרות בשטח תוך יצירת מבוכות המאתגרות את ישראל במוסדותיה השונים של האו"ם, שם זוכים הפלסטינים לרוב אוטומטי.

שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן אמר בתגובה, כי "חבל לבזבז את הזמן והכסף של הוועדה – ישראל לא תשתתף ולא תיתן לגיטימציה לכל מהלך פוליטי פלסטיני במסווה של תרבות ומורשת".

"הצעד היחיד בו מתכוונת ישראל לנקוט, הוא למנוע בכל דרך את התהליך המלא בשקרים שבמסגרתו מתקיימת הכחשה של הקשר של מדינת ישראל להיסטוריה של העם היהודי – אנחנו נמצאים בעיצומו של מסע המכוון נגד פתיחת חזית פלסטינית נוספת במלחמת הדתות והתרבות שהם מנסים לכפות עלינו". אמר השגריר.

השארת תגובה