אומ"ץ לאהרונוביץ': "תתפטר מתפקידך"

בעקבות הגיבוי שנתן השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ליו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן, לאחר ההאשמות שהטיח במשטרה, דורשים בתנועת אומ"ץ כי אהרונוביץ' יגיש את התפטרותו מתפקידו ■ "לא יעלה על הדעת ששר ימתח ביקורת חריפה ומגמתית על ארגון שכפוף אליו ושהוא אמור לייצגו ולשמור על כבודו"

השר אהרונוביץ עם רה''מ נתניהו. צילום עמוד הפייסבוק
השר אהרונוביץ עם רה''מ נתניהו. צילום עמוד הפייסבוק

לאחר דבריו של שר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בפרשת השחיתות בישראל בתינו בהן גיבה בעקיפין את דבריו של יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן. דורשים בתנועת 'אומ"ץ' מהשר אהרונוביץ' להגיש את התפטרותו מתפקידו בעקבות אי מילוי התפקיד בישרות.

במכתב שנשלח מטעם התנועה לאהרונוביץ', כותב יו"ר הנהלת החברה אריה אבנרי: "תנועת אומ"ץ פונה אליך בדרישה להגיש לאלתר את התפטרותך מהממשלה בעקבות דברים חמורים שאמרת, הקשורים בעניין החקירה המשטרתית על מעורבותם, לכאורה, של כמה מראשי "ישראל ביתנו" (שאתה נמנה עליה) בפרשת שחיתות גדולה".

"לפני כמה ימים", הוסיף אבנרי. "נדמה היה שאתה ממלא תפקידך כנדרש כאשר הענקת באיחור גיבוי רפה לחוקרי 433, החוקרים את הפרשה. כעבור יומיים חזרת בך, הצטרפת לדבריו הקשים של יו"ר מפלגתך, שר החוץ, אביגדור ליברמן וקבעת נחרצות שהחקירה הינה בעלת אופי פוליטי ומונעת מתוך אינטרסים זרים של גורמים המעוניינים לפגוע ערב הבחירות במפלגת ישראל ביתנו".

"על רקע דבריך אלה חובה עליך לפרוש לאלתר מתפקידך", קובע אבנרי ומוסיף כי "לא יעלה על הדעת ששר ימתח ביקורת חריפה ומגמתית על ארגון שכפוף אליו ושהוא אמור לייצגו ולשמור על כבודו".

בנוסף, בעמותה מאשימים את אהרונוביץ' בכך שלא עמד בהבטחתו שלא להתערב בפרשת השחיתות בישראל בתינו. "אנחנו רוצים לציין", כתב אבנרי. "כי בשעתו התחייבת בפני אומ"ץ שלא תהיה לך מעורבות בנושאי החקירות שנערכו נגד ליברמן. למרות זאת, הכרזת בעיצומה של החקירה כי אתה סמוך ובטוח שתיק החקירה הגדול יסגר. בכך אותתת לחוקרים על המגמה הרצויה לך".

השארת תגובה