בנט על חקירת דובר 'שוברים שתיקה' – לאלאור אזריה גם היו מוותרים?

בצל הביקורת משמאל על חקירת דובר ארגון 'שוברים שתיקה' שהודה כי הכה ופצע פלסטיני לשווא במהלך שירותו בצה"ל – תוהה השר בנט, אם לאזריה היו קוראים יששכרוף האם גם הוא היה חסין חקירה

הרצאת שוברים שתיקה בברבור
הרצאת שוברים שתיקה בברבור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ביום חמישי האחרון נחקר באזהרה דובר ארגון 'שוברים שתיקה' דין יששכרוף בחשד לתקיפת אזרח פלסטיני.

החקירה באה בהתערבות משרד המשפטים וזאת לאחר שבהרצאה שנשא יששכרוף בפני אזרחים, תיאר כיצד במהלך שירותו הצבאי תקף ובעט בפלסטיני חף מפשע וזאת ללא כל הצדקה, בדבריו ביקש הדובר לתאר מצג ולפיו חיילי צה"ל מתעללים לשווא בפלסטינים וזאת במסגרת 'הכיבוש'.

ב'שוברים שתיקה' האשימו, כי החקירה איננה מקצועית אלא באה במטרה "להטיל אימה ולהפחיד את מבקרי הכיבוש מלהשמיע את קולם".

הבוקר ביקש השר בנט להדוף את האשמות לחקירה סלקטיבית של דובר ראגון המשאל הקיצוני, וביקש לערוך משוואה בין עדותו של יששכרוף למקרה אלאור אזריה, בנט תהה, "אם אלאור אזריה היה נקרא דין יששכרוף והיה חבר 'שוברים שתיקה', האם גם הוא היה מחוסן מחקירה?"

לדבריו, "בא איש שמאל קיצוני מ'שוברים שתיקה' וטוען שביצע פשעי מלחמה נוראיים נגד ערבים תמימים. למה בדיוק להימנע מפתיחת חקירת נגדו?" בנט הוסיף, "שירתתי בג'נין, רמאללה ועזה ומעולם לא הפעלנו אלימות מיותרת".

הבוקר פרסמו מספר ארגוני שמאל מודעה ובה גילוי סולידריות עם דובר 'שוברים שתיקה', "אנו עומדים עם חברינו בארגון שוברים שתיקה ולא נחריש – עד לסיום הכיבוש", נאמר בהודעה.

לדבריהם, "כבר 50 שנה שהפלסטינים חיים תחת אלימות ממוסדת ומאורגנת שעומדת בבסיס משטר הכיבוש – שליטה צבאית על אוכלוסייה אזרחית – הנחרצות בה אתם מטפלים פתאום באלימות כלפי פלסטינים מרשימה".

בין הארגונים החתומים על העצומה, בצלם, שלום עכשיו, לוחמים לשלום, מחסום Watch, אמנסטי ועוד.

השארת תגובה