ארדן: "אבו מאזן מסתיר תשלומים למחבלים באמצעות גופים פיקטיביים"

השר לביטחון פנים הודף את הטענה הפלסטינית כי התשלומים החודשיים, הם סוג של תשלומי רווחה למשפחות שהכנסתם נפגעה, ותוהה מדוע למשפחות שיקיריהן נפטרו ממחלה או נהרגו בתאונה, לא מועברת אותה הקצבה?

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס הבוקר למתיחות הגואה בירושלים בצל הפיגוע ביום שישי ולהיערכות המשטרה בבירה.

ארדן תקף בחריפות את יושב ראש הרשות הפלסטינית אותו האשים באחריות להסתה ברחוב הפלסטיני ובקרב בני הנוער המתחנכים בבתי הספר של הרשות הפלסטינית. השר גם תקף את נושא העברת כספי תשלומים למשפחות מחבלים.

בדבריו ב'כנס הרצליה', הביע השר סיפוק מדרישתה של ארצות הברית לחדול מהעברות כספי המענקים של הרשות, עבור משפחות המחבלים וקרא לממשל האמריקני להמשיך בכיוון הנכון תוך שהוא מזהיר, "אסור ליפול לפח של התרגילים שאבו מאזן מתחיל לעשות בנושא".

לדבריו, "הוא יטען שהתשלומים למשפחות המחבלים הם סוג של תשלומי רווחה למשפחות שהכנסתם נפגעה. והשקר הזה זועק לשמים. מדוע משפחות פלשתיניות בהן נפטר מישהו ממחלה או תאונת דרכים לא מקבלות את אתם התשלומים כמו משפחות המחבלים – אבו מאזן כבר היום מנסה להסתיר את התשלומים על ידי דיווח חלקי של תקציב הרש"פ, ועל ידי הקמת גופים פיקטיביים שדרכם הוא מעביר את הכספים".

ארדן המשיך בדבריו תוך שהוא מבהיר, "יש להגיד בצורה הברורה ביותר- ההסתה הפלסטינית, התרבות של אלימות ושנאה שאבו מאזן ויאסר ערפאת לפניו טיפחו במשך שנים, הסירוב הפלסטיני להכיר בזכותה של ישראל להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי בגבולות כלשהן – הם הם המכשול העיקרי לשלום, והסרתם תעשה יותר מכל דבר אחר ליצירת התנאים למו"מ. אבו מאזן לא רק שלא גינה את רצח השוטרת הדס מלכא ז"ל אלא שתנועתו הפוליטית, הפת"ח, גם הללה את שלושת המחבלים הארורים".

השארת תגובה