"כל תביעה תיענה בעשר תביעות נגדיות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה על הקפאה של חצי מיליארד שקלים שהיו אמורים לעבור לרשות הפלסטינית, בעקבות מהלכים שהיא נוקטת באו"ם

אבו מאזן באו"ם
אבו מאזן באו"ם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סאייב עריקאת, מי שהיה ראש צוות המשא ומתן לשלום, וכיום מוביל את המהלכים הדיפלומטיים נגד ישראל, מגדיר את החלטתה של ממשלת ישראל להקפיא את כספי המסים שנגבים עבור הפלשתינים כ"פשע מלחמה חדש", לא פחות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה בעקבות ההחלטה של הרשות הפלסטינית לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג, להקפיא העברת חצי מילאירד שקלים שהיו מיועדים לעבור לרשות הפלסטינית. מדובר בכספי מיסים שישראל גובה עבור הפלסטינים, וגם בעבר ננקט הצעד הזה, כתגובה למהלכים בלתי מקובלים מצד הפלסטינים.

ההחלטה התקבלה בדיון שנערך בין ראשי המערכת המדינית לראשי זרועות הביטחון, והיא מבטאת תסכול וזעם רב מצד המערכת הדיפלומטית על הצעדים האחרונים של הפלסטינים. מספר שרים אף התבטאו בימים האחרונים בחריפות, וקראו לצעדים משמעותיים יותר, ש"יכאיבו לפלסטינים באופן קיצוני יותר", כלשונם.

כזכור, לאחר המהלך שסוכל בשבוע שעבר, כשמועצת הביטחון של האו"ם דחתה את ההצעה הפלשתינית שדרשה הכרה מיידית במדינה באופן חד צדדי ודרישה לפינוי של כלל היישובים ביהודה ושומרון בתוך שלוש שנים, הודיעו הפלסטינים כי יפנו לכל גופי האו"ם שדרכם הם יכולים לפגוע בישראל, וינסו להתקבל אליהם.

אחת הפניות שכבר נעשתה היא לחתימה על 'אמנת רומא' המצרפת את הפלסטינים למרותו של בית הדין הפלילי בהאג.

אלא שבמערכת הדיפלומטית מכינים גם לתביעות אפשריות של הפלסטינים בהאג תגובה ניצחת. משפטנים עמלים בימים האחרונים על ניסוח תביעות, כולל הוכחות ברורות לכך, שראשי הרשות מכווינים טרור ומסייעים לממן אותו. "כל תביעה תיענה בעשר תביעות נגדיות", אומר הבוקר גורם מדיני ורומז כי הפלסטינים יודעים שפנייה לבית הדין יכולה להביא לגלגול של כדור שלג, שאין הפלסטינים יודעים לאן יגיע.

 

השארת תגובה